Kredi kartı önerisi

Ways

Decapat
Daha fazla  
İyi günler, genellikle benim olmak üzere ortak harcamalarımız için yaşım yetmediğinden dolayı annemin üzerine bir kredi kartı çıkartmak istiyoruz ancak çok fazla seçenek var. İyi bir tercih için buraya başvurmak istedim. İkimizde çalıştığımızdan dolayı gelir ve ödeme konusunda bir sıkıntımız yok zaten alacağımız şeyler genelde ödeyememekten değil tek seferde yüksek meblağlar çıkartmamak için. Az önce Card Finans'a başvuru yapıyordum ancak sürekli kötü yorumlar ve geride kalan birçok tercihten dolayı vazgeçtim. Kart aidatı falan çok sıkıntı değil normal derede olması rahatsız etmez. Buna göre üzmeyecek ve çok yüksek olmasına gerek yok ama en azından 20.000TL limit düşünüyorum bu seviyelerde hangi kredi kartı için başvuru yapmak daha mantıklı olur sizce?

Peki bu üçünden hangisini önerirsiniz? Annem, Garanti Bankası'ndan maaş alıyor garantiden çıkarsak iyi mi sizce? Ya da World Eko mu çıkarayım?
Diğer kartlarımı kullanmadığımda günlük harcamalarım için genellikle ilk olarak World Eko'yu tercih ediyordum. İkinci sırada da Free olabilir. İlginizi çekeni alabilirsiniz. Garanti BBVA'dan maaş alıyorsanız aidatlı kartları ücretsiz olarak kullanmanız mümkün olabilir. Bankaya sormanız iyi olur. Aidatsız olarak alabiliyorsanız Bonus da iyi bir seçenektir.
Maximum ile bahsettiğiniz kartlar arasında çok fark var mıdır?
Harcamalarınız çeşitli ve kısmen yüksek ise gerçekten çok fark ediyor. Bir ayda aidatın en az iki katını kazanabiliyorsunuz. Diğer kartlar 1000 TL harcamaya 40 TL puan verirken Maximum ile 750 TL harcamaya 75 TL puan alabiliyordunuz. Diğer kartlar, markette her ikinci 500 TL harcamaya 30 TL puan verirken yine Maximum ile her 500 TL ve üzeri harcamanızda 50 TL puan kazanabiliyordunuz. Temassız ödemeye ek puan da sunuyordu. 5000 TL harcamaya 500 TL indirim gibi özel kampanyaları ilk çıkaran da yine İş Bankası oldu. Erteleme, taksit, kampanyalar ve kaliteli hizmet için İş Bankası çok iyi bir tercih.

Enpara'da USD ve EUR ekstre bile alınamıyor. Yurt dışına çıktığınızda sürekli kur farkı ödemeniz gerekiyor.

Harcamalarınız çeşitli ve kısmen yüksek ise gerçekten çok fark ediyor. Bir ayda aidatın en az iki katını kazanabiliyorsunuz. Diğer kartlar 1000 TL harcamaya 40 TL puan verirken maximum ile 750 TL harcamaya 75 TL puan alabiliyordunuz. Diğer kartlar, markette her ikinci 500 TL harcamaya 30 TL puan verirken yine maximum ile her 500 TL ve üzeri harcamanızda 50 TL puan kazanabiliyordunuz. Temassız ödemeye ek puan da sunuyordu. 5000 TL harcamaya 500 TL indirim gibi özel kampanyaları ilk çıkaran da yine İş Bankası oldu. Erteleme, taksit, kampanyalar ve kaliteli hizmet için İş Bankası çok iyi bir tercih.

Enpara'da USD ve eur ekstre bile alınamıyor. Yurt dışına çıktığınızda sürekli kur farkı ödemeniz gerekiyor.

Hocam maximum klasik kart asgari limiti 2000TL olarak gözüküyor, Platinum kart ise 30000TL.
Acaba ne kadar limit verir ya da yükseltir mi? Gelir yukarıda istediğimi söylediğim limit civarında, umarım o kadar limit çıkartırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı