Kredi kartı tavsiyesi

Babam kullanıyor pek bir kampanyası yok gibi geliyor.

Düz kartı çok avantajlı değilmiş, genç kart alamıyorum.

Anlayamadım hangi bankanın?
Kaçıncı defa diyecekler kredi kartı.
Maximum miles kullanıyorum uçak biletlerim bedavaya geliyor yılda 1-2 defa.

Hocam çok fazla uçak seyehati yapan birisi değilim, amacım normal Hepsiburada Trendyol tarzı sitelerde ve dijital üyeliklerde kampanyalardan faydalanabilmek.

Maximum kartın adı geçtiği için belirteyim dedim. Üniversiteye başladığımdan beri yani 10 yılı aşkın süredir Maximum İş'te üniversiteli kartı vardı. Bu süre içinde başka üniversiteye geçiş ve sonrasında yüksek lisans yaptığım için 6 ay öncesine kadar bu vasıftaydı sonra otomatik olarak normal maximum karta döndü.

Eğer benim gibi borcuna sadık birisi iseniz sorun değil ama faizi biraz fazladır. Eğer kampanyalardan faydalanmak istiyorsanız senelik aidata razı olmalısınız. 5 yıl önce "Maximum aidatsız" şekline çevirdiğimde en son 20 lira kesiliyordu. Şimdi çok artmıştır. Eğer normal Maximum yerine aidatsız alırsanız o sinema kampanyalarını falan kullanamazsınız. Yalnızca maxipuan ve taksit imkanları var. Ben yalnızca fatura ödeme ve alışveriş için küçük bir limitle kullandım. Şikayetim yok. 5 sene öncesine kadar 500, 3 yıl öncesine kadar 1000, birkaç ay öncesine kadar 1300 lira verdiler. Bunlar İş'te üniversiteli için tavan limitlerdi. Şimdi 2000 lira. Gelirim çok kısıtlı olduğu için fazlasını istemedim.

Babam kullanıyor pek bir kampanyası yok gibi geliyor.

Düz kartı çok avantajlı değilmiş, genç kart alamıyorum.

Anlayamadım hangi bankanın?

Hocam çok fazla uçak seyehati yapan birisi değilim, amacım normal Hepsiburada Trendyol tarzı sitelerde ve dijital üyeliklerde kampanyalardan faydalanabilmek.
Hocam Play Yapı Kredi'ye ait.
Ben kullanıyorum, World'ün özelliklerini taşıyor.(zaten @Lodge belirtmiş).

Arkadaşlar, Maximum Genç kartı alamadığım için çoğu kampanyadan faydalanamıyordum, ben de bu sebeple Axess aldım. Yılda 200 TL civarında bir kart aidatı bulunuyormuş. Bunu illa ödemek zorunda mıyız? Bazı firmalarda müşteri hizmetlerini arayıp bu ücreti iptal edebiliyorduk. 90-100 TL olsa alabilirdim ama 200 TL gerçekten çok fazla. Bir bilginiz var mı hocam? @Tim

Kart başvurusu oluşturdum, en kötü ihtimal yarın başvuruyu iptal ederim, Enpara alırım artık.

Bir bilginiz var mı, hocam?
Müşteri hizmetlerini arayıp aidatsız olan Free kartı isteyebilirsiniz. Başvurunuz onaylandıysa mevcut kartınız ile aynı limiti paylaşacağından dolayı mevcut kartınızı da iptal edersiniz. Aidatlı kartı kullanmanız şart değil.

Aidatlı kartlarda aidat iadesini her zaman yapmayabiliyorlar. Harcama sözü vermediyseniz bazen aidatı tamamen veya kısmen iade ediyorlar. Yine de kesin değil.

Müşteri hizmetlerini arayıp aidatsız olan Free kartı isteyebilirsiniz. Başvurunuz onaylandıysa mevcut kartınız ile aynı limiti paylaşacağından dolayı mevcut kartınızı da iptal edersiniz. Aidatlı kartı kullanmanız şart değil.

Aidatlı kartlarda aidat iadesini her zaman yapmayabiliyorlar. Harcama sözü vermediyseniz bazen aidatı tamamen veya kısmen iade ediyorlar. Yine de kesin değil.

Hocam kart seçimi yapmadım, uygulamada başvuru diyordu tıklayıp form doldurdum bitti.
Peki Free kart alırsam kampanyalardan faydalanabiliyor muyum? Her neyse en iyisi Free kart kullanmak sanırsam. Teşekkürler.

Hocam, kart seçimi yapmadım. Uygulamada başvuru diyordu, tıklayıp form doldurdum, bitti.
Öyle olduğunda normal Axess gönderiyorlar. Başvuru onaylanırsa da kart aktif edilene kadar aidat alınamıyor zaten. Onaylanınca hiç iptal ile uğraşmayıp müşteri hizmetlerinden Free kartı istersiniz ve öyle iptal edersiniz aidatlı olanı. Tekrar limit belirlenilmesi ile uğraşılmaz.
Peki Free kart alırsam kampanyalardan faydalanabiliyor muyum?
Özellikle Axess için olduğu belirtilmediği sürece tüm kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz. İki karta da sahibim ve çoğunluğu ortak oluyor. Örneğin 5 adet fatura talimatına 100 TL kampanyası gibi kampanyalar ortak. Hatta bazen sadece Free'ye özel kampanyalar bile oluyor. Bazı kampanyalara katılım için ücret isteniyor ama çoğunda böyle bir şey yok.
Rica ederim. :)

Öyle olduğunda normal Axess gönderiyorlar. Başvuru onaylanırsa da kart aktif edilene kadar aidat alınamıyor zaten. Onaylanınca hiç iptal ile uğraşmayıp müşteri hizmetlerinden Free kartı istersiniz ve öyle iptal edersiniz aidatlı olanı. Tekrardan limit belirlenilmesi ile uğraşılmaz.

Özellikle Axess için olduğu belirtilmediği sürece tüm kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz. İki karta da sahibim ve çoğunluğu ortak oluyor. Örneğin 5 adet fatura talimatına 100 TL kampanyası gibi kampanyalar ortak. Hatta bazen sadece Free'ye özel kampanyalar bile oluyor. Bazı kampanyalara katılım için ücret isteniyor ama çoğunda böyle bir şey yok.

Rica ederim. :)
Öyleyse yarın aradıklarında başvurumu çevirebiliyorsam Free olana çevireyim, olmuyorsa da iptal edip Free olana başvururum.

Geri
Yukarı