Kredi kartına taksit kaldırıldı mı?

delvarto

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Orta Doğu
Daha fazla  
Merhaba, VakıfBank Worldcard kullanıyorum. Karşıma artık hiç taksit seçeneği çıkmıyor. Biraz araştırdım, 1 Nisan'da yasal düzenleme gelmiş. Haberlerde yalnızca kamu bankalarında geçerli diyordu ama Garanti, Yapı Kredi ile de görüştüm onlarda da aynı durumun geçerli olduğunu söylediler. Sizlerin detaylı bilgisi var mı? Ben giyim alışverişlerimde taksit kullanamayacak mıyım artık?

Merhaba, VakıfBank Worldcard kullanıyorum. Karşıma artık hiç taksit seçeneği çıkmıyor. Biraz araştırdım, 1 Nisan'da yasal düzenleme gelmiş. Haberlerde yalnızca kamu bankalarında geçerli diyordu ama Garanti, Yapı Kredi ile de görüştüm onlarda da aynı durumun geçerli olduğunu söylediler. Sizlerin detaylı bilgisi var mı? Ben giyim alışverişlerimde taksit kullanamayacak mıyım artık?
Yanlış bilmiyorsam giyimde taksit yok artık.

Anladığım kadarı ile vade farkı olmadan taksit yok. Yani peşin fiyatına 6 taksit vs. yapılıyordu ya. O yok artık kaça bölünürse bölünsün vade farkı alınacak. 2 ay bile olsa.

Anladığım kadarı ile vade farkı olmadan taksit yok. Yani peşin fiyatına 6 taksit vs. yapılıyordu ya. O yok artık kaça bölünürse bölünsün vade farkı alınacak. 2 ay bile olsa.
Bir kaç aylık taksitler iyi oluyordu vade koyması kötü olmuş.

Hepsiburada dan rastgele bir 4500 ₺ montun taksit seçeneklerine baktım, görsel ekliyorum. Taksit kaldırdıysa seçenekler de kaldırılırdı diye düşünüyorum.

taksit.png

Ellerini neye atsalar kurutuyorlar. Benim kredi kartı da bu mevzulardan sonra bozuldu. Borç ödemeye çalıştığımda "Kredi kartına yapılan para transferleri incelenmekte olup, gelen tutarlar belirli kontrollere göre karta aktarılmaktadır" uyarısı veriyor. Arada düzelip tekrar gidiyor. Vergi öderken de hatalar alıyorum. Banka "aylık harcama limitiniz dolmuştur" dedi. Ay bitti, yeni aya girdik hala aynı.

Az önce Hepsiburada'dan baktım. Daha önce vade farksız 6 taksit ile alabildiğim ürünler şu an 3 taksite düşmüş durumda. Vade farksız hala var ancak vade farksız taksit HB sitesinde kontrol ettiğim üründe maksimum 3 takside düşürülmüş. Diğer ürünlerde de muhtemelen öyledir.
edit: Şimdi farklı bir üründe baktım (Bulaşık makinesi, 6 aya kadar gene vade farksız taksit var)
1712346814294.png

Az önce Hepsiburada'dan baktım. Daha önce vade farksız 6 taksit ile alabildiğim ürünler şu an 3 taksite düşmüş durumda. Vade farksız hala var ancak vade farksız taksit HB sitesinde kontrol ettiğim üründe maksimum 3 takside düşürülmüş. Diğer ürünlerde de muhtemelen öyledir.
Edit: Şimdi farklı bir üründe baktım (bulaşık makinesi, 6 aya kadar gene vade farksız taksit var)
Eki Görüntüle 2160127

Acaba bankasına göre değişiklik mi gösteriyor?

Yani ne olsun istiyorlar anlamıyorum taksit imkanı vardı onu da bitirdiler. 12 taksit ürün aldım şu an son taksidi kaldı ve peşin fiyatına 300 TL fazla ödedim 12 ay için bedavaydı. Ben 6 ayda taksitle sistem güncelledim peşin fiyatına 980 Pro falan aldım. Şimdi nah alırız bu kafayla.

Devlet bankaları, kredi kartında, sonradan faizsiz taksitlendirmeyi kaldırdı.

Geri
Yukarı