Kredi kartından telefon alıp asgari ücretini ödemek

PentaGhostOffix

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar nakit biriktirmek yerine telefonu karttan tek geçsem ve her ay kartın asgarisinin üstünde bütçeme uygun ödeye ödeye gitsem bu şekilde telefonu taksitlendirmiş gibi olsam bu sistem çalışır mı? Faizi sorun değil açıkçası. İkinci olarak bu durum olmazsa bir ara Amazon'dan telefon alınca taksit taksitlendirme oluyordu o hala geçerli mi ben bulamadım.

Limitin yetiyorsa yaparsın. Hatta 2-3 kart ile bile alınıyor diye biliyorum. Ayrıca internet bankacılığından taksitlendirebiliyorsun zaten.

Ben aylardır asgarisini ödüyorum aldığım krediden daha fazla oldu borç :) bankalar genelde kartın asgarisini yaptıranları çok severler benide sevdiler herhalde.

Son düzenleme:
Dostum taksit yapabileceğin 3 yol
1- Taksitli Nakit Avans
2- Kredi
3- Operatörden hat üstüne.

Yukarıda da yazıldığı gibi taksitli nakit avans çekip hesaptan ödemek, kartın asgarisini ödemeye göre daha mantıklı olacaktır. Aldığın para belli, faizi belli, ödeyeceğin para belli, vadesi belli olacaktır.
Sürekli asgari ödeme yapmak bazı bankalarda bazı kısıtlamalara neden oluyor. Kredi notuna ve bankadaki profiline olumsuz etki edecektir.

Geri
Yukarı