Çözüldü Kredi kartının asgari ücretini ödemek yeterli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

backf6

Hectopat
Daha fazla  
KYK bursu aldığım ziraat genç karttan harcama yaptım. Asgari ücreti ödemek faizin gelmesini engeller mi?

Çözüm
Kartın asgarisini ödemek gecikme faizi işlemesini önler. Kalan tutara faiz gelir ama kanuni takibe düşmezsin. Ama bu durum senin ileride kredibilite puanını düşürür. İleriki zamanlarda banka ile işin olursa kredi kartı ödeme düzensizliği olarak KKB sorgusunda karşına çıkar ve kredin ya onaylanmaz ya da çekmek istediğin tutarın çok çok altı kredi çekersin. İşin bir ilginç tarafını daha söyleyeyim bazı kurumsal firmalara iş başvurusu yaptığında kişiye KKB sorgusu yaptırdıklarında yine bu tip ödeme düzensizlikleri gibi kayıtlar yer alıyorsa işe kabul bile etmıyorlar. 15 yıllık banka yöneticilik tecrübeme dayanarak söylüyorum.
Lütfen yanlış bilgilendirmeyin faiz gelmesini engellemez asgari tutarı ödemek. Asgari tutarı ödemek kartınızın açık kalmasını kısıtlanmamasını sağlar. Ödemediğiniz tutara faiz işler.

KYK bursu aldığım ziraat genç karttan harcama yaptım. Asgari ücreti ödemek faizin gelmesini engeller mi?
Normalde kredi kartının asgari ödemesini yapmak sadece yasal işlem yapılmasını önler. Sizdeki kartta farklı bir işleyiş varsa bilemiyorum. O yüzden düşük bir ihtimali de söyledim.
En az 15 senedir kullandığım kredi kartlarında durum böyle yani.

Kartın asgarisini ödemek gecikme faizi işlemesini önler. Kalan tutara faiz gelir ama kanuni takibe düşmezsin. Ama bu durum senin ileride kredibilite puanını düşürür. İleriki zamanlarda banka ile işin olursa kredi kartı ödeme düzensizliği olarak KKB sorgusunda karşına çıkar ve kredin ya onaylanmaz ya da çekmek istediğin tutarın çok çok altı kredi çekersin. İşin bir ilginç tarafını daha söyleyeyim bazı kurumsal firmalara iş başvurusu yaptığında kişiye KKB sorgusu yaptırdıklarında yine bu tip ödeme düzensizlikleri gibi kayıtlar yer alıyorsa işe kabul bile etmıyorlar. 15 yıllık banka yöneticilik tecrübeme dayanarak söylüyorum.

Çözüm
Sakın öyle bir hata yapma.
Kredi kartı faiz oranları diyor ya bankalar, işte o faiz oranları asgariyi ödeyipte; aylık taksitlerinin geri kalanını ödemeyenler için...
Bir süre sonra faizini ödemek için uğraşırsın, ana borcun.

Lütfen yanlış bilgilendirmeyin faiz gelmesini engellemez asgari tutarı ödemek. Asgari tutarı ödemek kartınızın açık kalmasını kısıtlanmamasını sağlar. Ödemediğiniz tutara faiz işler.

Bahsettiğim faiz olayı değildi zaten, öğrenci kartında şöyle bir durum var dedim " eğer asgariyi ödeyip diğer paranı banka kartında tutar ve buradan harcama yaparsan otomatik olarak kredi kartı borcuna geçiyor para " ^^

Sakın öyle bir hata yapma.
Kredi kartı faiz oranları diyor ya bankalar, işte o faiz oranları asgariyi ödeyipte; aylık taksitlerinin geri kalanını ödemeyenler için...
Bir süre sonra faizini ödemek için uğraşırsın, ana borcun.

KYK kartlarının faiz oranları çok düşük diye biliyorum ama oran olarak nasıl fikrim yok.

Sorunun cevabı çok basit. Herkes dallandırıp budaklandırmış. Asgarisini ödersen KKB puanında gecikme görünmez ancak kredi kartı borcunun geri kalan kısmına faiz işler. Kart ekstrende aylık ne kadar faiz işlettikleri de yazar.

Kartın asgarisini ödemek gecikme faizi işlemesini önler. Ama bu durum senin ileride kredibilite puanını düşürür. İleriki zamanlarda banka ile işin olursa kredi kartı ödeme düzensizliği olarak kkb sorgusunda karşına çıkar ve kredin ya onaylanmaz ya da çekmek istediğin tutarın çok çok altı kredi çekersin. İşin bir ilginç tarafını daha söyleyeyim bazı kurumsal firmalara iş başvurusu yaptığında kişiye kkb sorgusu yaptırdıklarında yine bu tip ödeme düzensizlikleri gibi kayıtlar yer alıyorsa işe kabul bile etmıyorlar. 15 yıllık banka yöneticilik tecrübeme dayanarak söylüyorum.
Ben bankalar bu tarz insanları daha çok seviyorlar diye biliyordum.😅
Gecikme faizini önler fakat alışveriş faizi işler bunu da eklemeyi unutmayın. Hiç faiz işlemez algısı oluşuyor yorumunuzdan bilmeyenler için.

Ben bankalar bu tarz insanları daha çok seviyorlar diye biliyordum.😅
Gecikme faizini önler fakat alışveriş faizi işler bunu da eklemeyi unutmayın. Hiç faiz işlemez algısı oluşuyor yorumunuzdan bilmeyenler için.

Gecikme faizi ayrı temerrüt faizi ayrı haklısın:) Düzelttim :)

Geri
Yukarı