Kredisiz ev almak mümkün mü ?

Arkadaşlar kredisiz almayı mı düşünüyorsunuz ? Biz daha kredili alamıyoruz. Normal 2.-3. katlar 250.000-300.000 arası en az ayda 3bin ödeyerek ev sahibi oluyorsunuz. Oda 50.000-100.000 peşin vererek faiz %1.0dan aşağı rakam değil.
Ankara için konuşuyorum, Toki'nin evleri ucuz ama hem Allah'ın unuttuğu yerde hem de kuradan çıkmanız gerekiyor(Aylık taksit 400-700 falan bir miktar da peşin galiba).

Ankara için konuşuyorum, Toki'nin evleri ucuz ama hem Allah'ın unuttuğu yerde hem de kuradan çıkmanız gerekiyor(Aylık taksit 400-700 falan bir miktar da peşin galiba).
Kardeşim her yer değişik bizim Kocaeli-Gebze kentsel dönüşümde olan evler topraktan alsan bile 220.000 binden aşağı değil 20sene burada kalmışız daha nasıl başka semte taşınalım.

Biz kredisiz taksitle araba aldık. Nasıl mı? emin evim veya fuzul ev sayesinde kredisiz ev alabiliyorsunuz.
Gerçekten çok iyi bir sistemleri var bir bakmanızı öneririm. Şu anda araba var ve eminevim sayesinde.
Araştırdım ama şans işi 120 kişinin arasından ben çıkacağımı sanmam.

İster emin evim ve türevleri olsun ister katılım bankaları olsun, hepsinin bir mazereti var faiz almak için kimi komisyon bedeli, kimi ise işletme bedeli olarak adlandırıyor sonuçta hepsi faiz yükü getiriyor. Bilgisi olmayanlar için kaynak : Konut Kredisi Kullanmadan Ev (Konut) Nasıl Alınır ?

Eminevim'de faiz yok, adı gerçekten de işletme gideri. Çok araştırdığım için söylüyorum.

Örneğin; 120 kişi bir araya gelip ayda 1000'er TL koyduğunuzda her ay bir kişiye 120.000 TL'lik ev alırsınız. Bu organizasyonu yapan şirket neticede dükkan tutuyor, ekspert tutuyor, işçi çalıştırıyor. Bu işin devamlılığını organizasyon ücreti alarak sağlıyor ki bu da faiz değildir. Neticede size nakit para vermiyor, aylık kura sistemi ile devam ediyorsunuz.

Sıfır faiz denilen bankalar dosya masrafı adı altında faiz ücreti alıyorlar. 10.000 TL verip 10.300 TL alıyorlar, direkt faizdir. Verilen borç para olduğundan dolayı geri ödenirken aynı miktar ödenmelidir.

Umarım açıklayıcı olmuştur. :)

Kendi kazancımı kazanmaya başladığım ve eve çıkacağım zaman kira da oturmayı isterim, çünkü çabuk sıkılan bir kişiliğim var, hep aynı yer de oturmak istemem, farklı yerler de yaşamak isterim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı