Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

Eki Görüntüle 864142

Eğer bu yer açık değilse resimdeki gibi. AMD GPU için Blockchain driver kurmalısın. 2 3 yazı üstte paylaştım onu.
Son bir sorun daha olacak. Bunu kurarsam eğer normalde oyunlar için olan driver silinecek mi? Yoksa o ayrı bu ayrı gibi bir durumu mu var?

Son bir sorun daha olacak. Bunu kurarsam eğer normalde oyunlar için olan driver silinecek mi? Yoksa o ayrı bu ayrı gibi bir durumu mu var?
Önceki driver'ı DDU ile kaldırıp kuracaksın. Oyun oynarken gene kaldırıp orjinali kuracaksın. Bu driver ile düşük FPS alırsın. Ben öyle yapıyordum en azından.
RX580 ile BIOS ile uğraşmadan düzgün ayarı buldum galiba sonunda.

Eki Görüntüle 864169
Nicehash parayı az yatıyor. Tırtıkladığını düşünüyorum. Phoenix miner kullanın. Havuz olarak Ethermine kullanıyorum. Ama siz istediğinizi kullanabilirsiniz.

Güzel kardeşim onu yapmana gerek yok, normal adrenalin driver a gir, ayarlardan ekran kartını seç, çıkan ayarlardan gelişmiş sekmesine tıkla en alta in, GPU iş yükü seçeneğini bilgi işlem olarak seç oldu bitti bir restart at tamamdır.

Güzel kardeşim onu yapmana gerek yok, normal adrenalin driver a gir, ayarlardan ekran kartını seç, çıkan ayarlardan gelişmiş sekmesine tıkla en alta in, GPU iş yükü seçeneğini bilgi işlem olarak seç oldu bitti bir restart at tamamdır.
Güzel kardeşim peki bu aynı zamanda sıcaklık sorununu da çözecek mi ya da Afterburner üzerinden sıcaklığı sabitlememe yardımcı olacak mı?

Radeon yazılımına gir, sağ altta olur hani ses açmanın yanındaki kutucuklarda.

Ekran kartlarına tıkla, en altta gelişmiş seçeneğine tıkla, sonra en altta GPU iş yükü yazıyor onun yanındakini bilgi işlem olarak seç. Bilgisayarı yeniden başlat, programı aç bak bakalım kaç alacak.

Deneyeceğim eve gidince.
Teşekkür ederim 22 Mh/s oldu şu an. Mining için özel olan driver'ı da kuracağım.

Son düzenleme:
@AhmetBirkan Hocam merhaba, daha öncesinde konu açtım ama yardım bulamadım bir de size danışayım. 2 adet 1660s var. Birisi x16'ya diğeri de x1'e takılı. x16'ya takılı olan 30 MH/s kazıyor diğeri ise 24 kazıyor. İkisini de 30'a çekmek için ne yapmam gerekiyor?

Selamlar, OverdriveNTool 0.2.9 diye bir program var, AMD kartlar için daha güzel ayar çekiliyor.
RX580 için 99W kullanıp 30,1mh kazan bir ayara geldim bakalım ne kadar stabil kalacak.
Bir de evde fazladan fanınız varsa ekran kartının arkasına üfleyecek şekilde koyun derim, RAM'leri ve VRM'leri soğutur.

58099w.png
IMG_20210204_065140_N.jpg

@AhmetBirkan Hocam merhaba, daha öncesinde konu açtım ama yardım bulamadım bir de size danışayım. 2 adet 1660s var. Birisi x16'ya diğeri de x1'e takılı. x16'ya takılı olan 30 MH/s kazıyor diğeri ise 24 kazıyor. İkisini de 30'a çekmek için ne yapmam gerekiyor?
Overclock ile güç ayarlarını kontrol edin. Onun dışında problem varsa bilmiyorum maalesef.

Arkadaşlar merhaba, paylaştığınız sitelerden baktım ama farklı değerler var, 6 adet GTX 1080 mi 7 adet RX580 mi almalıyım? yada daha iyi bir düşüncesi olan varsa paylaşırsa sevinirim. 25bin tl yatırım yapmak istiyorum, 6x1080 yada 7 x rx580 alabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı