Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

Radeon ayarlarınızı böyle yapın:

Düzenleme: Voltaj ve frekans orada yok. Orası da 2.resimde.

Eki Görüntüle 857860
Mesajınız için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz ayarlar ile

52.4 MH hıza
99 W enerjiye
39-40 C dereceye çektim mining yaparken.

Son bir sorum ise aşağıdaki fotoda görüldüğü üzere ekran kartının %99'da çalışması bu normal mi acaba?

1611952392092.png

Mesajınız için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz ayarlar ile

52.4 MH hıza
99 W enerjiye
39-40 C dereceye çektim mining yaparken.

Son bir sorum ise aşağıdaki fotoda görüldüğü üzere ekran kartının %99'da çalışması bu normal mi acaba?

Eki Görüntüle 857976
İnanılmaz güzel değerleriniz var. Bir benim kartım sanırım 125 watt'ın altına düşmüyor...

%99 kullanım ise gayet normal. 40 derece ile çalışan kartı aralıksız 3-4 yıl çalıştırın bana mısın demez, rahat olun.

İnanılmaz güzel değerleriniz var. Bir benim kartım sanırım 125 watt'ın altına düşmüyor...

%99 kullanım ise gayet normal. 40 derece ile çalışan kartı aralıksız 3-4 yıl çalıştırın bana mısın demez, rahat olun.
Bir şey soracağım. Mining yaparken arada kaç watt ile çalıştığı yazıyor ekran kartının. Oradaki değer dakikada kaç watt kullandığı mı?

Üzgünüm, arada kaynamışsınız görmedim.

1660 Super'in değerleri 25-30 mh/s arasında gidip geliyor. Ortalayıp 27.5 mh/s kabul edersek günde $1.90 (₺14) ediyor. Eğer bu kazancı 4'e bölersek de günlüğü 3.5 TL'ye denk geliyor. Aylık ise 105 TL.

UV ile Watt'ı düşürdüğünüz taktirde takriben 80 Watt güç çekecektir. O da günde 6 saatten aylık 10-15 TL gibi bir miktar yapıyor. Net kazancınız da işte 90 TL civarı. Konuda bu yüzden 6 saat yapacaksanız yapmayın dedim zira 90 TL için günde ekstra 6 saatten PC'yi yorduğunuza değmez. Tabii o 6 saatte zaten yoruluyorsa orası başka.

Hocam biraz fazla geç gördüm ama UV ile 64 Watt çekiyor. Çok bir şey fark ettirmez ama söyleyeyim dedim.

@Satanay size teşekkür etmek istedim. Bu baslik sayesinde voltaj ve overclock degerlerimi gozden gecirmeme sebep oldunuz. Bunun sayesinde hem hash-Rate'im artti, hem ses azaldi, hem de voltaji bayağı dusurup, kartlari 80-85 derece sicakliklardan, 63 derecelere indirdim. Eger sizin basliginiz olmasaydi, meraklanip da bakmaz, belki de arastirmazdim.

Artik hevesim biraz daha artti, 1 yerine 2 tane 3090 almaya karar verdim :)

Eki Görüntüle 856636Eki Görüntüle 856635

3090 verimsiz 3080 parası ve yeri dar olana en iyisi RX 400 ve 500 serisi en karlısı ve Windows kullanmaman lazım.

Merak edenler için de konuşayım 5-6 kişi sormuştu para ne zaman yatıyor diye. Arkadaşlar mining programını çalıştırdığın vakitten itibaren tam 1 hafta sonrasında (eğer 0.01'i geçtiyse) paranız yatıyor. Az önce ödememi aldım.

UV ve OC yapacağım diye yediğim Wattman hatalarını saymazsak ortalama 6.5 günde 202 TL getirisi oldu.
Screenshot_3.png

Merak edenler için de konuşayım 5-6 kişi sormuştu para ne zaman yatıyor diye. Arkadaşlar mining programını çalıştırdığın vakitten itibaren tam 1 hafta sonrasında (eğer 0.01'i geçtiyse) paranız yatıyor. Az önce ödememi aldım.

UV ve OC yapacağım diye yediğim WattMan hatalarını saymazsak ortalama 6.5 günde 202 TL getirisi oldu. Eki Görüntüle 858076

Evet çok kişinin bilmediği bir şey bu da insanlar 0.05 olduğunda ödeme olacağını zannediyor ve ayda 1 ödeme alacağını düşündüğü için yapmayanlarda vardır.

UV ve OC yapacağım diye yediğim WattMan hatalarını saymazsak ortalama 6.5 günde 202 TL getirisi oldu. Eki Görüntüle 858076

Mining videosunu izledim programları indirince virüs uyarı verip siliyor virüslü olma ihtimali var mı bu programların temiz sağlam bir linki var mıdır?

Mining videosunu izledim programları indirince virüs uyarı verip siliyor virüslü olma ihtimali var mı bu programların temiz sağlam bir linki var mıdır?
Virüslü değiller, Windows'un ve Google'ın uyarı vermesi normal. Programa izin ver diyip kullanın. Claymore's Dual Ethereum kullanıyorsanız da doğrudan bu linkten indirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı