Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

Yararlı bir konu olmuş. 37 sayfayı tek tek okudum.

RTX 3070 ile bu işe girmeye karar verdim.
Dün 8 saat çalıştırıp bıraktım deneme maksatlı.

Kafama takılan workers kısmında ben de 0 yazıyor. 1olmadı. Konu sahibi arkadaşın bu konuda bilgisi varsa sevinirim. Bir sıkıntı çıkarır mı?

Kazma hızı 60'ın altına inmiyor, ama internette dolanırsam 53'lere düşüyor.

MSI Afterburner ile kart ayarlarını internetten bulup yaptım. GPU 57C'lerde daha üste çıkmadı.
Fanlar dönüyor ama sessiz sistem, aynı oda da rahatlıkla ders çalışabiliyorum.

RAM ve CPU OClerini kapattım. ARGB vs ne varsa kapattım. Monitör de kapalı zaten.
ASUS ROG PSU ekranında 190W sabit değer görüyorum. Bu kasamın anlık tüm tüketimi.

6 GB'lık GTX 1060 taksam kullanabilir miyim, 3070'in yanında. Sistem özelliklerim imzamda yazıyor. PSU 850 Watt.

Şimdiden teşekkürler.

Cüzdan adresini doğru kopyaladığınızdan emin olun normalde 15 dk içinde direk yansır oraya 1 yazması.

Yararlı bir konu olmuş. 37 sayfayı tek tek okudum.

RTX 3070 ile bu işe girmeye karar verdim.
Dün 8 saat çalıştırıp bıraktım deneme maksatlı.

Kafama takılan workers kısmında ben de 0 yazıyor. 1olmadı. Konu sahibi arkadaşın bu konuda bilgisi varsa sevinirim. Bir sıkıntı çıkarır mı?

Kazma hızı 60 ın altına inmiyor, ama internette dolanırsam 53 lere düşüyor.

MSI Afterburner ile kart ayarlarını internetten bulup yaptım. GPU 57C lerde daha üste çıkmadı.
Fanlar dönüyor ama sessiz sistem, Aynı oda da rahatlıkla ders çalışabiliyorum.

RAM ve CPU OC lerini kapattım. ARGB vs ne varsa kapattım. Monitör de kapalı zaten.
Asus ROG PSU ekranında 190W sabit değer görüyorum. Bu kasamın anlık tüm tüketimi.

6 GB lık GTX 1060 taksam kullanabilir miyim, 3070 in yanında. Sistem özelliklerim imzamda yazıyor. PSU 850 watt.

Şimdiden teşekkürler.
Workers kısmında yazması gerekiyor. Kullandığınız programın ayarlarını yaptınız değil mi kendi cüzdan kodunuzu yazmak gibi. Zira ilk 10 dakikalık güncellemede workers kısmının 1 olması gerekiyordu. Acaba başka bir cüzdan adına mı çalıştırdınız programı?

Bunun yanı sıra eğer ikinci bir PCI Express 16X slotunuz varsa ikinci kartı kullanabilirsiniz. Yoksa da riser alıp kullanabilirsiniz. 850 watt ikisi için de yeter.

Workers kısmında yazması gerekiyor. Kullandığınız programın ayarlarını yaptınız değil mi kendi cüzdan kodunuzu yazmak gibi. Zira ilk 10 dakikalık güncellemede workers kısmının 1 olması gerekiyordu. Acaba başka bir cüzdan adına mı çalıştırdınız programı?

Bunun yanı sıra eğer ikinci bir PCI Express 16X slotunuz varsa ikinci kartı kullanabilirsiniz. Yoksa da riser alıp kullanabilirsiniz. 850 watt ikisi için de yeter.
Cüzdan kodum doğru, güncelleyince Workers 1 oldu, teşekkürler. Değerler bu şekilde f5 yapıyorum nicedir 0.00144 de kaldı öyle. Normal mi değerler?
Ekran görüntüsü 2021-01-31 015221.png

146 olmuş şimdi. Sıkıntı yok sanırım.

Cüzdan kodum doğru, güncelleyince Workers 1 oldu, teşekkürler. Değerler bu şekilde f5 yapıyorum nicedir 0.00144 de kaldı öyle. Normal mi değerler?
Eki Görüntüle 859551
Saniye başı artmıyor hocam değerler. Düzensiz aralıklarla artıyor. Onun haricinde ortalama mh/s değeriniz ise 6 saatin sonunda ancak olması gereken seviyeye gelecektir.

Az önce worker inaktif görünüyordu gittim baktım harbiden 0 çekiyordu anlamadım. Sistem değerleri normaldi. Yeniden başlattım programı şimdi 60.81 ile kazıyor görünüyor. Sıkıntı şu ki gece uyurken veya gündüz evde değilken aynı sıkıntı yaşanır mı?

Az önce worker inaktif görünüyordu gittim baktım harbiden 0 çekiyordu anlamadım. Sistem değerleri normaldi. Yeniden başlattım programı şimdi 60.81 ile kazıyor görünüyor. Sıkıntı şu ki gece uyurken veya gündüz evde değilken aynı sıkıntı yaşanır mı?
UV ya da OC yaptıysanız yeterli voltaj gelmiyor olabilir hocam. Onun haricinde pek bir bilgim yok. Bir ara başında durup neden çöktüğünü görmeniz lazım. Ekran gidip geldiyse voltaj yetersizliğidir.

En merak ettiğim şey şudur: Bu ekran kartı ne yapıyor da internetten bitcoin toplayıp ya da kazıp hesabınıza yansıtabiliyor. Ayrıca sormak istediğim bir şey daha var "Bu iş yasal mı?"
Mining işlemi kazılan paranın hesaplanması, şifrelenmesidir. Bildiğiniz üzere işlemciler de hesaplama işlemleri yaparlar. Bir kripto para en kısa tabiriyle kazılmaz, hesaplanır. Bu hesaplar gün geçtikçe zorlaştığı için, blok zinciri hantallaştığı için çok daha güçlü işlemcilere ihtiyaç duyulur. Ekran kartı işlemcileri de çok çekirdekli olduğundan onların hesap yeteneklerinin kullanılması son kullanıcı için daha makuldür. Olay bu hocam. Siz hesapladıkça sistem size ödül veriyor yani.

Bende MSI RX 5600XT Mech OC modeli var bu sekilde kullanıyorum. 3 haftadır mining yapiyor sistemim. Çok nadir WattMan hatası aliyorum onda da tekrar ayarları yüklüyorum.Sizde benzerini deneyebilirsiniz.
Birebir aynı ayarları yapıp denedim anlık olarak. Yük altında girdiği anda siyah ekrana verip yeniden başlattı bilgisayar kendini. 800 voltaj ayarında asla çalıştıramıyorum. 900'ün altında bile genelde pek stabil çalıştıramıyorum. Anlamıyorum ikisi de 5600 XT ben neden bu ayarlarda stabilite sağlayamıyorum acaba.

Birebir aynı ayarları yapıp denedim anlık olarak. Yük altında girdiği anda siyah ekrana verip yeniden başlattı bilgisayar kendini. 800 voltaj ayarında asla çalıştıramıyorum. 900'ün altında bile genelde pek stabil çalıştıramıyorum. Anlamıyorum ikisi de 5600 XT ben neden bu ayarlarda stabilite sağlayamıyorum acaba.

Hocam bence voltaj ayarını sıfırlayıp 20-30 mv küçük küçük düşürerek stabiliteyi bulabilirsiniz.

Crosshair 7 anakartımda 3 slot var, birinde rtx 3070 takılı,diğerine 1060 takacağım. 3. ye de artık ne bulabilirsem takmayı düşünüyorum fakat kafama bir şey takıldı, bu girişlerde 16x 8x 4x gibi değerler var 8 ve 4 olanlarda kart tam performans göstermiyor mining te de böyle bir şey var mı?
2. Kartı direkt taktığımda mining programı otomatik görür mü kartı?
Teşekkürler

Geri
Yukarı