Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

UV ya da OC yaptıysanız yeterli voltaj gelmiyor olabilir hocam. Onun haricinde pek bir bilgim yok. Bir ara başında durup neden çöktüğünü görmeniz lazım. Ekran gidip geldiyse voltaj yetersizliğidir.

Hocam bu işden çok anlamadığımdan soruyorum 20 tane GTX 1650 ile aylık ne kadar kazanılır, yapmak mantıklımı 20 tane GTX 1650 ile elektrik çıkınca net para ne kadar kalır acaba?
Sitelerden bakıyorum GTX 1650 mh/s yazıp ama her sitede farklı çıkıyor bir kaçında 23 bir kaçında 50 hangisi doğru anlamadım.

GTX 1650 4 GB değil mi Ethereum 4GB ile bir müddet sonra kasılmayacak diye biliyorum. Tam sistemi kurarsın, elinde patlar.

Bu kazma hızı minimum kaç olmalı peki? mh/s değeri yani 37.4-37.2 gibi değerler iyi mi mesela? Bir de bu kazı sonucunda Binance üzerinden parayı nasıl alacağız? Normal banka hesabına yatırıyor mu yoksa PayPal gibi bir şey mi istiyor illa?

Bu kazma hızı minimum kaç olmalı peki? mh/s değeri yani 37.4-37.2 gibi değerler iyi mi mesela? Bir de bu kazı sonucunda Binance üzerinden parayı nasıl alacağız? Normal banka hesabına yatırıyor mu yoksa PayPal gibi bir şey mi istiyor illa?
Kartı (stok varkenki fiyatına göre) en fazla 6 ayda amorti ediyorsanız fiyat/mhs oranı ideal demektir. Ayrıca binance kullanıp paparaya, oradan da banka kartınıza atıyorsunuz.

Kartı (stok varkenki fiyatına göre) en fazla 6 ayda amorti ediyorsanız fiyat/mhs oranı ideal demektir. Ayrıca binance kullanıp paparaya, oradan da banka kartınıza atıyorsunuz.
Ben 2080ti'i 580 dolara almistim, 2 ayda amorti ettim :) 1080'i de 200 dolara almistik, o da bu ay amorti olur.. Bundan sonrasi benim icin full kar!

1612284237218.png

Kart değerleri; Sıcaklık 61 derece, Power 119W, Efficency: 0,322, Junction: 70 derece, memory: 100 derece. Fan speed: 37

Sence nasıl bu dereceler? Kart kazım hızı 37,40 mh/s stabil. Başka bilmen gereken önemli bir değer varsa söyleyebilirsin. Mesela karı falan nasıl hesaplayabiliriz? Sen nasıl söyledin mesela bu amorti süresini ve kar etme süresini? Hesaplama nasıl yapılıyor?

Geri
Yukarı