Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

Şok geçirecek bişey yok. Sistemin toplam çektiği 200W civarındadır. Çok ekstra bişey katmıyor yani. Ama arkadaşların dediği doğru, elektrik hesabını tüm sistemin çektiği güç ile hesaplaman lazım.

5700XT Nitro+ ile aşağı yukarı 6 gün mining yaptım. 200 lira para kazandırdı. Benim kartım 90-95W civarında çekiyordu. 1300 core clock, 1800 mem clock, 750mV şeklindeydi diye hatırlıyorum ayarlarımı. Safe ve güzel değerler olduğunu söyleyebilirim. 51-52 MH/s kazım gücü vardı. AMD işlemcin varsa CPB'yi kapamanı, belleklerin XMP'sini devre dışı bırakmanı ve varsa kasandaki bütün RGB'leri kapatmanı öneririm enerji tasarrufu açısından.
nasıl bir işlemci+ram var.
sadece ekran karti 6500 TL diğerleri haric !

Arkadaşlar kimse lütfen yanlış anlamasın fakat bazı soruların birden çok kez sorulduğunu görüyorum farklı kişiler tarafından. Soru sormadan önce tüm yorumları okumanızı tavsiye ederim. Şahsen ben yorumları okuyarak tüm sorularıma cevap bulabildim.

@Satanay hocam sanırım ödeme sisteminde değişiklik yapmışlar. 1 haftadır ödeme almadım ve 0.01 ETH vardı cüzdanda gönderilmemiş. Artık haftada bir alabileceğiniz minimum limit de 0.05 ETH arkadaşlar. Ethermine üzerinde.

@Satanay hocam sanırım ödeme sisteminde değişiklik yapmışlar. 1 haftadır ödeme almadım ve 0.01 ETH vardı cüzdanda gönderilmemiş. Artık haftada bir alabileceğiniz minimum limit de 0.05 ETH arkadaşlar. Ethermine üzerinde.
Evet, Twitter'dan duyurdular yarım saat önce. Bu durumda tek kartla mining yapan arkadaşların ödemelerini almaları için 3-4 hafta beklemeleri gerekiyor. High-end kartları olanlar ise tahmini 2 hafta kadar. Benim ödemem bu hesaplamaya bakılırsa 14 günde bir yapılacak gibi.

Evet, Twitter'dan duyurdular yarım saat önce. Bu durumda tek kartla mining yapan arkadaşların ödemelerini almaları için 3-4 hafta beklemeleri gerekiyor. High-end kartları olanlar ise tahmini 2 hafta kadar. Benim ödemem bu hesaplamaya bakılırsa 14 günde bir yapılacak gibi.
Hocam az önce siteden Min Payout'a baktım. 0.1 ETH yazıyordu.
Ekran Görüntüsü (22).png

Edit: 0,05 Haftalık 0,1 Günlük çekenler içinmiş.

Kötü oldu benim için. 0.01 ETH alıp çıkacaktım :D. Bu kadar yapmışken geri de dönülmez :D.

Tüm yük karta biniyor. 140 Watt. Onun harici görev yöneticisinden dahi bakabilirsiniz herhangi bir şeyin kullanımı %10'un bile üzerine çıkmıyor. Onu geçtim görev yöneticisinde gözükmese bile (zira mining programında GPU'ya binen yük görev yöneticinde gözükmez) sıcaklık değerleri 25-35 derece aralarında. Bu da zaten çok Watt çekmediğini kanıtlar nitelikte. Yani sistem ben zaten gündelik hayatımda kullanırken de aynı Watt'ı çekiyor. 24 saat çalıştığında bile bu elektrik faturası konusunda bizi şok edebilecek seviyeye gelemez. Hadi diyelim abartalım sanki 2.kartı takmışım gibi 280 Watt'lık bir güç çekti (ki bu imkansız sistem şu anda taş çatlasın 175 bilemediniz 200 çekiyordur) yine de elektrik faturam 162 TL gelecektir ki bu da 638 TL net kâr demek. Elektriğe bu kadar takılmayın yani. Sanki kart çalışırken arkada başka kartlar takılı gibi Watt çekimi olmayacak.

Nereden mining yaptınız.

Değer.

Şu an değerler stabil 114W kullanıyor ekran kartı. 38.8 MH/s kazma hızı sence nasıl?

Bu arada Opera'da kasmalar oluyor nasıl düzeltebilirim?

Ekran kartı kullanımını nasıl 85-90 arası yapabilirim?
Eki Görüntüle 871648
Offline oldu neden acaba?

Zaman zaman NiceHash sistemi bakıma soktuğu için bağlantı, endişelenecek bir şey yok bağlanıldığı zaman ödemeyi yapıyor ve kazdıklarınızda herhangi bir kayıp oluşmuyor.

Şu an çok revaçta olması yeni başlayacaklar için tehlikeli gözüküyor. Ben de başlamayı düşünüyordum ama şu an bu kadar verimli olması beni korkutuyor. (Gerek yeni ekran kartı almak, gerekse ikinci el almak vesaire.) Sert bir düşüşü olacak gibi sanki bu işin :D

Geri
Yukarı