Kripto para denen şeyi değerli yapan ne?

Hayali bir şey nasıl değerli olabiliyor ki?
para altın gümüş vb. elinizde tutup cüzdanınıza koyamadığınız için hayali olarak görmenizi anlıyorum.
bu hayalin artık gerçek olduğu bir dönemde yaşıyoruz öncelikle bunu anlayıp kabullenmemiz lazım.
ama bende ay başı maaşımı aldığımda elimde fiziki göremeden telefona dokunarak kira kk vb. bitiriyorum.gelişen ve değişen dünya düzeninden dolayı kriptolara ihtiyaç doğduğu için kriptolar varoldu.
ve yaşarken yaptığımız bütün parasal işlemlerde daha hızlılar ve daha az masrafla bu işleri yapıyorlar ve ayırca merkeziyetsiz oldukları için devlet kafasına göre basamayacakları için kriptoya taş koyuyorlar.
o yüzden sizin gördüğünüz hayale gelişen teknoloji ve hayat düzeni diyebiliriz.

Son düzenleme:
Hayali bir şey nasıl değerli olabiliyor ki?

Kripto para hayali bir şey değil. İnternet hayali bir şey, Wi-Fi hayali bir şey MAIL hayali birşey demek gibi bir şey bu cümle.

Coinler in hepsinin bir amacı bir hedefi bir süreci var. En dandiği bile "şaka" için kullanılmakta.
Tüm bunlar blockchain mantığı temelinde kuruluyor. Kabacana her datanın her kullanıcı tarafından görülüp, saklanıp paylaşıldığı bir sistem.

Basite indirgersek, sen birisine telefon açıyorsun cep telefonunla. Sesin, kablosuz radyo dalgaları ile başka birisine ulaşıyor, onun sesi de sana. Ama arka planda konuşmalarınız kayıt ediliyor, ve X sebebinden dolayı yazılı olarak önüne geliyor. ( göremediğin ses, senden gidiyor sana geliyor bunlar normal senin için çünkü toplum kabul etti.. Sen itiraz edersen herkesin anladığı şeyi anlamamış olursun.. ama gerçekte, ne nasıl oluyor bilmiyorsun)

Bu örnekte, ses kaydını operatör yapıyor olsun, konuşma yazılı kaydını da mahkeme kararı ile görebilecek ol.

Bugün sen yaptığın bir konuşmanın kaydını dinleyemessin, ya da yazılı olarak alamazsın (bireysel kayıt yapmanı demiyorum, operatörden talep etmenden bahsediyorum,)

Blockchain sistemi bunu önce bunu sana sunuyor, sonrada tüm kullanıcılara. Bu sayede datalar, hiçbir hileye hataya ve de değişime uğramadan hepimize geliyor. Yani, senin ihtiyaç duyduğun data seninle beraber herkeste var.. Gerçek mi değil mi korkusu yok.. Orjinal mi değil mi sıkıntısı yok.. hile yok, bozulma yok.. Bu dataya ulaşmak için (ki bu senin datan senin ses kaydın) kimsenin iznine ihtiyacın yok..

Sistem bu.

Bu sistem içinde de her coin farklı hedefler ile hizmet ediyor. Burada da önemli olan o coinlerin ne iş yaptığını bilmek anlamak.

Zaten bunu yaparsan sistem içindeki dengeleri anlayıp, para kazanma fırsatlarını görüyorsun.

En sevdiğim örnek, Nokia vs Apple. 25 sene önce cep telefonu hayatımızda yokken, Nokia diye bir firma çıktı hayatımıza soktu. O gün yatırım yapanlar para kazandı. Cep telefonu nedir ben anlamıyorum diyenler uzaktan izledi. Aradan 15-20 sene geçti, dışarıdan bakanlar, ya bu iş büyüdü herkes ceptelefonu aldı, ben bile aldım diyerek, Nokia'ya yatırım yaptı. Ama o noktada düzen dengeler değişiyordu. Apple gelmişri tuş yerine dokunmayı ortaya koydu. 25 sene önce Nokia yatırımcısı, hemen adapte oldu, Apple ile daha da zengin oldu. Ancak zamanında araştırmayıp, öğrenmeden sadece eleştiren ve itiraz edenler, yanlış zamanda yanlış karar ile Nokia yatırı yapıp çok zarar etti ve suçu Nokia'ya attı. NOKIA günah dedi, NOKIA haram dedi, NOKIA dolandırıcı dedi, NOKIA aptal avcısı dedi.. Asla kendisi hatalı değildi.. Aklını kullanıp 1 adım öne geçenler üçkağıtçı sahtekar günahkar oldu..

Bitcoin'de şu an bu noktada, önce gidin Bitcoin ne iş yapar onu öğrenin. Buraya oraya şuraya yazmayın sormayın. TEMBEL olmayın kendiniz araştırın kendiniz öğrenin, en azından önce sorun sonra cevabı kontrol edin. Elinizin altında dipsiz teknolojik yardım kaynağı var... Yapan şansı ile yapmıyor. Azmi ile yapıyor.

Aklınız var onu kullanın.. Başkasının aklından medet ummayın.. Size akıl verecek kişi belkide sizin eğitiminizin yarısına sahip değil, Zekanızın yanından geçmez, Aklı saçmalıklar ile bulanmıştır.. bunları bilemessiniz..

Atalarımızın dediği gibi, "Başkasının şeyi ile gerdeğe girilmez"

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı