Kripto para haram mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kuran okuyarak öğrenebileceğimi bende biliyorum ama Türkçe yazdığım soruda sizin fikirlerinizi merak ettiğimi yazdım. Sende Türkçe kitaplar okuyarak daha iyi Türkçe öğrenebilirsin.

Helal para ile aldığına ekran kartını ücret karşılığında çalıştırıyorsun. Gelir gider olayı varken niye haram olsun.
Olay sadece bu değil, parayı işletip para kazananlar da var.

Dün Nihat Hatipoğlu kesinlikle haram değildir diyemem ama haram da değil dedi.

Kuran okuyarak öğrenebileceğimi bende biliyorum ama Türkçe yazdığım soruda sizin fikirlerinizi merak ettiğimi yazdım. Sende Türkçe kitaplar okuyarak daha iyi Türkçe öğrenebilirsin.
Bu da benim düşüncem, ben de sana kitap okumanı tavsiye ederim o zaman. Hatta Kuran okuyarak başlayabilirsin. Kendine müslüman diyorsan şu ana kadar okumuş olman lazımdı. Kuranı okuyarak da çok rahat cevaplayabilirdin sorduğun soruyu. Madem bu kadar önemsediğin bir konu, direkt okumanı tavsiye ederim.

Türkiye şartlarında para kazanmak adına yapılan her şey helal bence.
Olay sadece bu değil, parayı işletip para kazananlar da var.
Başkaları yaparak zengin oluyor onlar zengin oldukça sen fakirlesiyorsun. Zenginlik anlayışı biraz daha büyük bir şeye dönüyor ve sen git gide küçülüyorsun. Bence haram değil.

Kripto para haramsa dolar da haram.

Aslında gayet yanlış bir algı o zaman para kullanmak da mı haram oluyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kanala bakabilirsin.

Her şey kuranda yazmıyor eğer farkında isen eğer her şey kuranda yazsaydı bilimi bir kenara bırakmak gerekirdi ama kuran bizden araştırmamızı emrediyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı