Kripto Para İle Ödeme Yapma Yasaklandı

Üretim düştü. Çünkü herkes sanal para üretmek istiyor kimse tarla da domates üreteyim, patates üretim demiyor. Üretim azalıyor tüketim artıyor, enflasyon oluyor. Sonuçta para bir araçtır. Bir zamanlar ABD kafasına göre para basıyordu tepki çekiyordu şimdi kafasına göre sanal para üretiyor.
Kafasına göre değil. Bazı coinlerin üretilme sınırları var. Bitcoin'in 21 milyon mesela.
Ayrıca fabrika kapatırsanız, iş bilmeyenlerin eline iş vermeyip dayınızı, kardeşinizi müdür yaparsanız zaten üretim olmaz.

Üretim düştü. Çünkü herkes sanal para üretmek istiyor kimse tarla da domates üreteyim, patates üretim demiyor. Üretim azalıyor tüketim artıyor, enflasyon oluyor. Sonuçta para bir araçtır. Bir zamanlar ABD kafasına göre para basıyordu tepki çekiyordu şimdi kafasına göre sanal para üretiyor.
Aynen öyle. 400 ekran kartı olan riglere sahip olanlar bile var. Bu olay tabi sadece kripto parada da değil Youtube'a bir giriyorsun trilyon tane kanal var herkes Youtuber olmuş. Yakın zamanda ekmek üreten kalmayacak, karaborsaya düşecek ekmek :D Adam sokakta yavru kedi görüyor telefonla çekip atıyor Youtube'a, oldu sana kanal işte. Kanal da tutarsa işe niye gitsin artık sabahın 6'sında?

EzDbQF7WUAMopvT.jpeg

Sanal para üretmek ne kadar zekice bir cümle. Şehirde yaşayan bir mühendisin çiftçi olmasını beklemek de iyiymiş. İnsanlar para kazanıyor. Onun da belli bir masrafı var. Üretim azalmıyor. Nereden çıktı bilmiyorum. Ayrıca kripto paranın ülkesi olmaz. Kripto para kripto paradır.
Aynen öyle. 400 ekran kartı olan riglere sahip olanlar bile var. Bu olay tabi sadece kripto parada da değil Youtube'a bir giriyorsun trilyon tane kanal var herkes Youtuber olmuş. Yakın zamanda ekmek üreten kalmayacak, karaborsaya düşecek ekmek :D Adam sokakta yavru kedi görüyor telefonla çekip atıyor Youtube'a, oldu sana kanal işte. Kanal da tutarsa işe niye gitsin artık sabahın 6'sında?
Sizde olun, zor birşey mi? İçerik üretiyorlar. Bir kitle ediniyor ve eğleniyorlar medeni bir şekilde. Gidip tüm gün işe git yemek ye, uyu değil de boş vakitlerinde internette takılıyorlar. Ayrıca bu işten geçinecek kadar para kazanmaları imkansız.

Kripto parayla ödeme yapamamak çok mantıklı birisi birisine kripto parayla ödeme yapsa sonra kripto para artsa ödemeyi yapan kişi kafa göz dalar adama.
Domates alıyorsun, sonraki hafta domatesin fiyatı iki katı düşüyor. Birşey yapıyor musun? Hayır, aynı mantık burda da var. Tabi domatesten daha hareketli bir şey kripto para. :D

Haberden ve maddelerden anladığım kadarıyla kripto paralarla GittiGidiyor, Hepsiburada, Getir, Banabi gibi platformlardan alışveriş yapamayacağım ve bu bu servislerde de kripto para ile ödeme seçeneği olmayacak. Zaten yoktu ama gelecekte olabilir diye önü şimdiden kesilmiş oldu.

Sonuç olarak BtcTurk, Binance gibi platformlarcan kripto para almak ve bu kripto paraları kendi cüzdanlarımda tutmam yasak değil. Doğru mu?

Geri
Yukarı