Kripto para kazandırır mı?

İşe çok hakim biri bile milyon dolarlar kaybedebiliyorken normal bir yatırımcının kar etmesi, hele harçlığını çıkarması imkansıza yakın bir şey. Belli dönemlerde alınıp zamanında satılırsa kar edilir ancak. O dönemleri bilmek için de piyasaya iyice hakim olmak, yatırım yapılan coinin şirketini sıklıkla takip etmek lazım. Ben şahsen para kazanmak için kriptoya girmenizi önermem. Ancak elinizden çıkarabileceğiniz bir miktarla denemek için girin derim. Öyle kriptodan zengin olanlara bakmayın. 1 kişi parayı buluyorsa 10000 kişi batıyor.
Yatıracağım en yüksek para 100ü geçmez sadece yatırım öğrenmek istiyorum. Sistem nasıl işliyor mantığı kavramak istiyorum. Yoksa amacım ne çok yüksek kazanç elde etmek nede çok kaybetmek. Elimde durdukça değer kaybeden Bi para birimini kumbaraya atmaktansa mantığı kavramaya, kendime bilgi yatırımı yapmayı tercih ediyorum 😄

Hocam tekte girip yatıracağım max para 100ü geçmez sen araba diyorsun 😄 Öğrenci adama küfür etmeden etmiş sayılmalı bu 😂❤️
Mesela normalde bahsettiği, araba (otomobil) bir yatırım aracı dahi değildir. Lakin Türkiye'de yaşayınca her şey yatırım aracına dönüşebiliyor. Burada da mesela enflasyon etkisini gözetmek gerekirken, kripto piyasasında da konjonktürel durumu takip etmek gerekiyor: Bkz. Rusya-Ukrayna savaşı sonrası dalgalanmaya başlayan, FED faizi sonrası ise iyice dipte denge tutturan kripto piyasasının hali.

2020 Kasım'da piyasaya girdim küçük bir bakiye ile o zaman daha Bitcoin 13000 dolar civarındaydı altcoilerden sepet yapmıştım o sepette paramı yaklaşık 8-9 katına çıkardım. Analiz yapacak zamanım olmadığı için 2 Coin Analizcisi ile başladım bu işe o zamandan bu zamana güzel paralar kazandırdılar. Buğra sukas ve Crypto ramço bu adamları izleyerek paranızı kaybetmezsiniz (kaybetmezsiniz diyorum çünkü bu piyasada kimseye acınmıyor. Siz biz kaybedeceğiz ki balinalar kazansın.) Fazla kazanamazsın bu dönemde hatta kaybedebilirsin en mantıklısı bu zamanlarda haftalık olarak Bitcoin toplayıp ileride değerlenirse satmak olur. YTD Kesin kazanç yoktur yukarıda bahsettiğim gibi 8-9 katına çıkardım çıkarmasına fakat bu süreçte param yarısına kadar eridi anlayacağınız bu işin asıl unsuru SABIR. Biz buna HODL etmek diyoruz. Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Yatıracağım en yüksek para 100ü geçmez sadece yatırım öğrenmek istiyorum. Sistem nasıl işliyor mantığı kavramak istiyorum. Yoksa amacım ne çok yüksek kazanç elde etmek nede çok kaybetmek. Elimde durdukça değer kaybeden Bi para birimini kumbaraya atmaktansa mantığı kavramaya, kendime bilgi yatırımı yapmayı tercih ediyorum 😄
Harçlık çıkarmak demişsiniz de ondan öyle dedim. Bu şekilde deneyebilirsiniz.

Bu meblağ ile anca alt coinler için işlem yapabilirsiniz. İlk etap için az komisyonlu bir borsa üzerinden giriş yapabilirsiniz. Lakin her ihtimale karşı işlemleri sanal kartla yapmakta fayda var. Piyasa hacmi küçük borsalara da girmemeniz akıllıca olur.
Not: Soğuk-sıcak cüzdan, offline exchange vs. girmiyorum zaten bütçeniz malum, gerekte yok.

Hiçbir bilgim yokken 50 doları 1 haftada 550 dolar yapıp sonradan 1 günde bütün paramı kaybettim... Her şey olabilir. Kesinlikle her türlü piskolojiye katlanabilir olman ve hazır olman lazım. Evet iyi kazanç var. (YTD)

Kolay yoldan para kazanmayı düşünüyorsan, kolay yoldan para kaybetmesini de öğrenmelisin. Riski çok fazla.
Hocam zamanında cam şişe topluyordum harçlık çıkarmak için. Para asla kolay yoldan kazanılmıyor. Ben elimden çıkarmayı göze aldığım parayı yatırmak istiyorum. Dolar olarak 6-7 dolar alacağıma deneyerek deneyim kazanırım daha iyi 😄

Hocam zamanında cam şişe topluyordum harçlık çıkarmak için. Para asla kolay yoldan kazanılmıyor. Ben elimden çıkarmayı göze aldığım parayı yatırmak istiyorum. Dolar olarak 6-7 dolar alacağıma deneyerek deneyim kazanırım daha iyi 😄
Kolay kazanmadığın parayı kolay şekilde kaybedersen üzülürsün.

Geri
Yukarı