Kripto zararlısı nasıl temizlenir?

Rorgan

Hectopat
Merhaba, bilgisayarıma birkaç ay önce crackli MC indirirken virüs bulaştı. Aslında silmiştim ve 2 defa format atmıştım fakat sonradan fark ettim ki hala daha %Appdata% klasöründe Windows isminde aynı dosyalarla duruyor. Lütfen yardım edebilirseniz yardım edin. Ben de biliyorum bedava peynir fare kapanında olur ama işte yapacak bir şey yok olan oldu.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (147).png
    Ekran Görüntüsü (147).png
    110,5 KB · Görüntüleme: 55
  • Ekran Görüntüsü (148).png
    Ekran Görüntüsü (148).png
    99,2 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran Görüntüsü (149).png
    Ekran Görüntüsü (149).png
    98,9 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran Görüntüsü (150).png
    Ekran Görüntüsü (150).png
    127,9 KB · Görüntüleme: 50
Merhaba, bilgisayarıma birkaç ay önce crackli MC indirirken virüs bulaştı. Aslında silmiştim ve 2 defa format atmıştım fakat sonradan fark ettim ki hala daha %Appdata% klasöründe Windows isminde aynı dosyalarla duruyor. Lütfen yardım edebilirseniz yardım edin. Ben de biliyorum bedava peynir fare kapanında olur ama işte yapacak bir şey yok olan oldu.
Data kurtarmaniz gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa "No More Ransom" sitesine Keys ve RSA dosyalarını bir de herhangi bir kriptolanmis dosyayı gönderin.

Eğer gerekmiyorsa formatlayin gitsin. Kripto sıkıntı biraz.

Edit: Konuyu yanlış anlamışım. Sıfırlama sistemi tamamen temizlenmez. USB den temiz format yapın.

Şu video size yardımcı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her zararlıya format demeyi kesin artık. Konu sahibi bu rehberi uygulayabilir. Bu arada klasör ismine bakıalrak zararlı tespiti yapılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı