Trojan zararlısı nasıl temizlenir?

Malwarebytes bir antimalwaredir. Antivirüs değil. Antimalwareler taramada işe yarar. Gerçek zamanlı korumada zayıftır. Sistemde tek güvenlik uygulaması olarak Malwarebytes kullanmak kendinizi virüslere karşı "gel gel gel" diye açmaktır.

Ama yine de tarama yaparken Malwarebytes kullanıyorum.

Dediğim gibi. Daha kullandığınız programdan haberiniz yok. Avast da rahatça silebilir. Malwarebytes'ın da silebileceğine inanıyorum. Konu sahibine bağlı. İstediğini indirebilir.

Siz kendi bildiğinize bende kendi bildiğime gideyim Avast'da güzel ama çok kullanmadım.

Bulaşmış değil, tespit etmiş. Sistemde zararlı varsa Defender'in tespit edemediği bir zararlı olabilir ancak. AV'den gelen bildirimleri dikkatlice okuyun.

İndirdikten sonra tarama ayarlarını fulleyin ve tam tarama yapın. Ek olarak Windows Defender uyardıysa silme seçeneği de gelmiştir. Silebilirsiniz. Ama Avast ile de taramanız önerimdir.

Malwarebytes bir antivirüs değil.
Avast önermek biraz garip olmamış mı? Açıkçası zamanında kullanıcılarının verisini sattığı iddiaları dolaşan bir anti-virüs programına pek güvenmezdim.

Antivirus yazılımı ile taratma gerçekleştirin. Önerim güvenli modda tam tarama yapmanız.

Kaspersky veya Bitdefender kullanılabilir.

Avast önermek biraz garip olmamış mı? Açıkçası zamanında kullanıcılarının verisini sattığı iddiaları dolaşan bir anti-virüs programına pek güvenmezdim.

Aynı iddialar Kaspersky için de var. Ama forumda genel bir fanboyluk olduğundan kimse onu dile getirmiyor. 2-3 yıldır kullanıyorum, bir şey olmadı. Avast'ın toplayabileceği pek bir veri yok. En fazla ne toplayabilir? Cihaz modeli? IP adresi?

Keşke forumda her söyleneni doğru kabul etmek yerine biraz bilinçli düşünseydiniz.

Aynı iddialar Kaspersky için de var. Ama forumda genel bir fanboyluk olduğundan kimse onu dile getirmiyor. 2-3 yıldır kullanıyorum, bir şey olmadı. Avast'ın toplayabileceği pek bir veri yok. En fazla ne toplayabilir? Cihaz modeli? IP adresi?
Kaspersky hakkında pek bir bilgim yok. Bana kalsa fazla güvenmemek lazım. Neyin ne olacağı belli değil.

Kaspersky hakkında pek bir bilgim yok. Bana kalsa fazla güvenmemek lazım. Neyin ne olacağı belli değil.
Tüm antivirüs programları hatta kullandığın işletim sistemi dahi kapalı kaynak olduğundan senin mantığınla ilerlersek hiçbirine güvenmemek lazım. Arkada ne yaptıklarını bilemezsin.

Geri
Yukarı