Kron XC150 vs Salcano NG650

Grapis

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şehir içi asfaltta kullanmak için günlük 40-45 civarı yol yapabileceğim bir bisiklet arıyorum. Yokuşta zorlanmayacağım hafif olmalı. Boyum 1.70 cm. Bütçem 600 TL civarı. Bütçeme uygun 2 seçenek buldum. Hangisi seçmeliyim ? @BilgisayarKurdu önerilerini bekliyorum.

Eğer bulunduğun bölgede bisiklet yolları varsa veya çok yoğun trafiğin bulunmadığı bir yerde yaşıyorsan yol bisikleti de düşünebilirsin.
Yokuşta zorlanmamak diye bir Dünya yok, 14kg bisiklet ile yattığın yerden yokuş çıkamazsın elbette :)
Ancak merak etme, kondisyonun geliştikten sonra yokuşlar falan sorun yaşatmaz senin için, benim kullandığım bisiklet de 13,5KG neticede.

2 bisikletin üzerinde bulunan ekipman neredeyse aynı, hoşuna gideni al desem yanlış olmaz. Ben zamanında XC150'den yana kullandım tercihimi.
Mekanik disk frenli modellerinden de uzak dur, her iki bisiklet için de geçerlidir.
İleride 200-300TL ayırım hidrolik disk sisteme geçiş de yapabilirsin.

Genelde yolda süreceğim zaten bisikleti. Alışana kadar yürürüm artık :) Bisiklet yolu yok zaten Levent civarında. V fren iyidir diye düşünüyorum. Galiba Kron alacağım. Teşekkürler.

Sana olacakları söyleyeyim, bisikleti ilk aldığın gün 40km tura kalkışırsan 2. gün evin merdivenlerini sürünerek çıkıyor olursun :) İlk günler biraz kısa tut, yorma kendini boş yere.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı