Kubuntu nasıl kurulur?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, dün forumdan bir arkadaşla oyun oynadık. Kubuntu kullandığını söyledi fark nedir ki dedim. Bana CS:GO oynarken 20 FPS'den 70 FPS e çıktığını söyledi. Kafama yattı bu iş ama hiç bir şey bilmiyorum Linux hakkında. En büyük korkum da bu kod yazma olayları hiç beceremem gibi. Sistemim düşük bir sistem.

Sistem
ATI Radeon HD 4830 1GB
Intel Core 2 Duo E7500
2x4 1333 MHz DDR3
Kısaca sistem bu CS:GO'da 40-60 arası alıyorum bazen drop giriyor. LoL'de 50 FPS falan. Kısacası FPS yükselir mi, performansa etkisi olur mu?
Teşekkürler.
@Kerem00

LoL oynatmaz GNU/Linux sistemler.(Oynatır ama oynamayın.) Eğer diskinizin tamamıyla silinmesi sorun değilse Kubuntu kurulumunda "Diski sil." seçeneğini işaretlersiniz ve başka hiçbir şey ile uğraşmazsınız. Windows'u saklamak isterseniz Windows'un yanına kurma seçeneğiniz de var. Kendim de Kubuntu kullanıyorum dizüstü bilgisayarımda. Ayrıca evet, CS:GO'da FPS artışı yaşarsınız.

OpenGL'den dolayı Linux üzerinde CS:GO performansı artabilir ama diğer oyunlarda artmaz. Lol linux desteklemiyor zaten. CS:GO'da FPS artmasının nedeni ise Windowsta oyunun DX9 gibi eski bir DirectX sürümünü kullanması.

Artacağına düşmesin de. :) Kurup sonucu burdan paylaşırsan bizde deneyim kazanalım hocam.
Malum Amd kartlar en iyi performansı directX ile veriyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı