Kubuntu nasıl kurulur?

Hepsi var. Minecraft'tan emin değilim. Sitesinden indirebilirsin.

Kubuntu olmasının sebebi FPS artışı değil. Dağıtım KDE Plasma masaüstü ortamını kullanıyor, yani XFCE gibi görsellikten kısmıyor fakat yine de hafif. Ubuntu ise GNOME kullandığı için biraz ağır.
O zaman ben bir deneyeyim Kubuntuyu

Hepsi var. Minecraft'tan emin değilim. Sitesinden indirebilirsin.

Kubuntu olmasının sebebi FPS artışı değil. Kubuntu, KDE Plasma masaüstü ortamını kullanıyor, yani XFCE gibi görsellikten kısmıyor fakat yine de hafif. Ubuntu ise GNOME kullandığı için biraz ağır.
Son bir sorum olacak Kubuntu lisans istiyor mu?

Peki çok soru soruyorum biliyorum ama dual-boot yapınca nasıl aralarında geçiş yapıyoruz?
Legacy sistemlerde karşına GRUB önyükleyicisinin ekranı çıkıyor. Onu istediğin gibi ayarlayabiliyorsun, süresini vs. Belirttiğin süre boyunca işletim sistemi seçmezsen önyükleyici önceden ayarladığın işletim sistemini yüklüyor.

UEFI'de boot menüden seçiyorsun genelde ama GRUB da iş görür.

Legacy sistemlerde karşına GRUB önyükleyicisinin ekranı çıkıyor. Onu istediğin gibi ayarlayabiliyorsun, süresini vs. Belirttiğin süre boyunca işletim sistemi seçmezsen önyükleyici önceden ayarladığın işletim sistemini yüklüyor.

UEFI'de boot menüden seçiyorsun genelde ama GRUB da iş görür.
Anakartım Foxconn G4MXE tarzında bir şey GRUB çıkar demi?

Anakartım Foxconn G4MXE tarzında bir şey GRUB çıkar değil mi?
UEFI desteklediği gibi bir bilgi bulamadım. GRUB çıkar muhtemelen.(Her türlü GRUB olacak fakat UEFI sistemlerde Windows Boot Manager de bulunabiliyor aynı anda.) Rufus ile yazdırırken MBR olarak yazdırın. Bu arada bahsettiğim "Donanımlar için üçüncü parti donanım sürücülerini kur." seçeneğini de işaretlemeyi unutmayın kurulum sırasında.

UEFI desteklediği gibi bir bilgi bulamadım. GRUB çıkar muhtemelen.(Her türlü GRUB olacak fakat UEFI sistemlerde Windows Boot Manager de bulunabiliyor aynı anda.) Rufus ile yazdırırken MBR olarak yazdırın. Bu arada bahsettiğim "Donanımlar için üçüncü parti donanım sürücülerini kur." seçeneğini de işaretlemeyi unutmayın kurulum sırasında.
Tabii ki çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı