Kubuntu Tema Değişmiyor

Kubuntuya geçip benimkinde nasıl bir bakayım. Hangi tema acaba sizinki?
WhiteSUR dark seçtim ama değişmedi tema. Ve fotodaki gibi ilk halinde KDE settings normal ayarlardı. Şimdi ise ayarlar menüsü farklı.

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2020-09-08 21-19-41.png
    Screenshot from 2020-09-08 21-19-41.png
    210,7 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot from 2020-09-08 21-19-43.png
    Screenshot from 2020-09-08 21-19-43.png
    224,4 KB · Görüntüleme: 41
Ayarlarda, şu kısımlarda, yüklediğin temaları seçtin mi?

Screenshot_20200908_212108.png

WhiteSUR dark seçtim ama değişmedi tema. Ve fotodaki gibi ilk halinde KDE settings normal ayarlardı. Şimdi ise ayarlar menüsü farklı.

Attığınız fotoğraflarda KDE gibi değil bu arada, GNOME gibi duruyor. Burada bir sıkıntı olmuş olabilir.

Sistem GNOME3 kullanıyor şu an, temayla ilgisi yok bu durumun. Birden fazla masaüstü ortamı kullanıldığında oturum açma ekranında hangi masaüstü ortamıyla oturumu başlatacağınızı seçebiliyorsunuz. Bu kısımdan Plasma'yı seçerseniz KDE kullanmaya devam edersiniz. O sistemde GNOME3 ne arıyor veya nasıl kurdunuz hiçbir fikrim yok :D

Bu masaüstü ortamı GNOME3, KDE değil. Oturum açma ekranında masaüstü ortamı seçme menüsü görebiliyor musunuz? Oradan KDE veya Plasma olanı seçip oturumunuzu açınız.
Çok teşekkürler efenim cahilliğime veriniz nasıl oldu bilmiyorum.
Arkadasimizin dedigi gibi KDE oturumunu secmeniz gerekiyor suanki masaustu ortami GNOME.
Gördüm ve uyguladım. Teşekkürler.
Ayarlarda, şu kısımlarda, yüklediğin temaları seçtin mi?

Eki Görüntüle 661870

Attığınız fotoğraflarda KDE gibi değil bu arada, GNOME gibi duruyor. Burada bir sıkıntı olmuş olabilir.
Sistem GNOME3 kullanıyor şu an, temayla ilgisi yok bu durumun. Birden fazla masaüstü ortamı kullanıldığında oturum açma ekranında hangi masaüstü ortamıyla oturumu başlatacağınızı seçebiliyorsunuz. Bu kısımdan Plasma'yı seçerseniz KDE kullanmaya devam edersiniz. O sistemde GNOME3 ne arıyor veya nasıl kurdunuz hiçbir fikrim yok :D
Ubuntu için MacOS theme kurulumuna baktım nasıl olsa Kubuntuyla aynıdır diye. Terminalden bunu kurmamı söyledi. Sonuç ortada :D

Ubuntu için MacOS theme kurulumuna baktım nasıl olsa Kubuntuyla aynıdır diye. Terminalden bunu kurmamı söyledi. Sonuç ortada :D
KDE'nin ayarlar uygulamasından her şeyi değiştirebiliyorsun, orada bulunan "yeni tema yükle" seçeneklerini kullanırsan istediğini elde edebilirsin. İnternetten bakmana bile gerek yok KDE sana her türlü tema indirme imkanını tanıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı