Kubuntu vs macOS

hsnhsynrsln

Decapat
Merhaba arkadaşlar, benim bir laptopum var. Özellikleri şu:

i5 5200U.
R5 m330.
8 GB 1600MHz DDR3 RAM.
1 TB 7200RPM HDD.
Windows'tan gerek performans düşüklüğü olsun gerek arayüz olsun sıkıldım. Kubuntu'ya mı geçsem macOS'a mı kararsızım. Bu işletim sistemleriyle tecrübem var daha önce, anlatayım.
Hackintosh yaptım PC'ye, daha sonrasında ne ses vardı, ne internet vardı, ne parlaklığı ayarlayabiliyordum. Bunları hiçbir şekilde düzeltemedim ve tekrardan Windows 10 lanetine dönüş yaptım.
Ubuntu da kurdum fakat sistemi baştan başlattığımda Windows açılıyordu ve bunu da bir türlü çözemedim. Windows 10 belasına tekrar dönmek zorunda kaldım.
Gönlüm macOS istiyor fakat çıkan sorunları bir türlü düzeltememem gerçekten sinir bozucu.
Kubuntu'ya geçersem Windows'u tamamen sileceğim yani Windows açılma gibi bir sorun olmayacak.
Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar? Çok kararsızım açıkçası. Bu macOS sorunlarında bana yardım edebilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an macOS kullanıyorum. Öneriyorum kesinlikle. Ses, parlaklık için bir çok işlem var ve zor. Anlarım yaparım dersen rehberleri mevcut deneyebilirsin. Hazır bulabilirsen benim gib hazır alıp her şeyi çalışan şekilde kullanabilirsin. Bana zor geliyordu, yapamıyordum hazır aldım bende internette her şeyi kullanıyorum sorunsuz.

LoL oynadığım için macOS istiyorum aslında. Az çok da pyhton kodları falan yazıp YouTube'da takılıyorum.

Lutris ve Snap ile Linux'ta rahatça LoL oynuyabilirsin.
Ayrıca sanırsam Mac olmayan bir bilgisayar OS X, macOS artık nedeniyorsa kurulması hem zor hem de kurulumdan sonra sorunları olabiliyor.

Ben de macOS kurmaya çalışacağım.

Lutris ve snap ile Linux'ta rahatça LoL oynuyabilirsin.
Ayrıca sanırsam Mac olmayan bir bilgisayar OS X, macOS artık nedeniyorsa kurulması hem zor hem de kurulumdan sonra sorunları olabiliyor.

Bende macOS kurmaya çalışacağım.

Sorunlar gerçekten çok fazla oluyor. Technopat'tan Mojave rehberi aracılığıyla yapmıştım. Gerçekten sinir bozucu sorunlar yaşadım. O yüzden biraz çekiniyorum.

macOS (hackintosh) üzerinde oynayacağın LoL emin ol Linux'tan daha kötü performans verecektir. Kubuntu deneyebilirsin, cihazına en son hangi macOS sürümü kuruluyor ki?

Linux kullanman daha iyi olur HDD'ye macOS kurulumunu tavsiye etmiyoruz. Ek olarak ekran kartının macOS ile uyumlu çalışıp çalışmayacağının bir garantisi yok. Deneme yanılma yöntemi ile öğrenebilirsin.

Geri
Yukarı