Küçücük çocukların ellerinde telefon olması

569992

Decipat
Arkadaşlar son zamanlarda bütün ortaokul, ilkokul çocuklarında telefon görüyorum. Tabii ki bu duruma müdahale edemem ama bana göre çok küçük yaşta telefona sahip olunmaması gerekiyor. 3. sınıfa giden çocuğun telefonu var. Instagram'da giriyorum küçücük veletler video çekmiş atmışlar. Ortaokul 5. sınıfa giden çocukların ellerinde telefon kulağında 100 TL kulaklıkla falan hava atmaya çalışıyorlar. Bu durum acınası ve kötü. O çocukların kitap okuması, top oynaması gerekirken böyle şeylerle uğraşması nedense bana çok garip geliyor. Sizin de düşüncelerinizi almak istedim.

Çocuklar hep çocuk kalacak sanıyorlar maalesef. Kim ne derse desin büyüyünce anlayacaklar. Ben bile 10 yıl önceki Minecraft videolarımı arada YouTube'dan izliyorum gülüyorum. :D

Arkadaşlar son zamanlarda bütün ortaokul, ilkokul çocuklarında telefon görüyorum. Tabii ki bu duruma müdahale edemem ama bana göre çok küçük yaşta telefona sahip olunmaması gerekiyor. 3. sınıfa giden çocuğun telefonu var. Instagram'da giriyorum küçücük veletler video çekmiş atmışlar. Ortaokul 5. sınıfa giden çocukların ellerinde telefon kulağında 100 TL kulaklıkla falan hava atmaya çalışıyorlar. Bu durum acınası ve kötü. O çocukların kitap okuması, top oynaması gerekirken böyle şeylerle uğraşması nedense bana çok garip geliyor. Sizin de düşüncelerinizi almak istedim.
Haklısınız, hem de sonuna kadar.

Ben ilk akıllı telefonumu geçen senenin Ağustos ayında aldım. WP kullanmaya ihtiyacım olmasa hala eski Blackberry'mi kullanırdım.

Şeytani derecede dikkat dağıtmaya çalışan aygıtlar.

Aynı zamanda şu anda liseye başlayan kardeşim de benim eski Blackberry telefonumdan devam edecek.

Bana kalırsa bunun minimum süresi 10. sınıfın sonu. Ergenlik iyice oturmuş, kişisel gelişim bir yerlere kadar gelmiş o zaman verilir telefon da, ana baba olacak sorumsuzların çoğu çocuk ses çıkartmasın benim de başım şişmesin diyerek 10 yaşnıda çocuklara Iphone alıyor.

Blgisayara okeyim, iyi denetlenen bir bilgisayar kullanımı tamam fakat çocuğun yatarken dahi yanında olacak bir telefon çocuğun geleceğine tekme atmaktır.

maalesef hocam biz izlediğimiz güzel çizgi filmlerle oyun skor kral oyundan oynadığımız oyunlarla büyürken yeni nesil telefondan saçma videoalr izliyorlar dila kent gibi bir youtube kanalının 5 milyon takipçisi var ve içeriği çok saçma barbileri elleriyle oynatıp izlenen kanallarda var yeni nesil çok yanlış büyüyor her mızmızlandığında telefon verince böyle oluyor ve bazende bilmemesi gereken şeyler öğreniyor bizim gibi sokakta çıkıp futbol oynamak felan yok artık

Evet hocam maalesef yeni nesil böyle. 7-8 yaşında herkesin elinde telefon var ve önüne gelene hava atmaya çalışıyor. Bu çok can sıkıcı bir durum. Eskiden hiç öyle değildi.

Hocam ben de ortaokula gidiyorum ve telefonum var. Fakat telefonumun olmasının sebebi servisle eve gidip gelmem ve sabahtan akşama kadar ailem ile ilişkimin olmaması. Hadi telefon neyse de, arkadaşlarımın birçoğu bu yaşta puff, sigara içiyor. Hayatlarını çürütüyorlar.

Nerede top oynasın? Her yerden vızır vızır araba geçiyor, her yer pedofili Suriyeli, Afgan dolmuş.

24 yaşındayım, bende üzülüyordum çocukların bu haline, İstanbul'a teyzemler ziyaretimize gelene kadar. O zamanlar 6. ve 2. sınıfa giden küçük kızları vardı telefonları yok. Bir kayıp oluyorlar bulması imkansız. En az 3-4 kişi aradı kızınız burada diye.
Zaman artık kötü, iletişimin en büyük yoluysa telefon, okula başladığı an çocuğun elinde telefon olması şart. Buradaki tek sıkıntı anne, babanın telefonu kontrol etmemesi denebilir. Ama o da zor, yeni nesil her şeyi çabuk kavrıyor. Anne baba onun hızına yetişemez.

Evet hocam maalesef yeni nesil böyle. 7-8 yaşında herkesin elinde telefon var ve önüne gelene hava atmaya çalışıyor. Bu çok can sıkıcı bir durum. Eskiden hiç öyle değildi.

Bir de TikTok çeken gruplar oluyor, Instagram'da gezinirken görüyorum. Bizim de belki YouTube videoalrımız vardı (benim yoktu) normal videolardı, saçma bir şekilde dans edip bazen ileri yaş dansı eden videolarımız yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de ortaokula gidiyorum ve telefonum var. Fakat telefonumun olmasının sebebi servisle eve gidip gelmem ve sabahtan akşama kadar ailem ile ilişkimin olmaması. Hadi telefon neyse de, arkadaşlarımın birçoğu bu yaşta puff, sigara içiyor. Hayatlarını çürütüyorlar.

Öyle sigara içen kişiler sadece hava atmak için içiyor. Neyi güzel anlamıyorum. Hayatımda bir kere bile içmedim ve içmem. Tabii kendilerini zorunlu hissediyorlar genelde. İçmezlerse yalnız kalacaklarını düşünüyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı