Küçük apartmana fiber çektirmek

MelihK

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da görüldüğü gibi kendim nispeten küçük bir apartmanda oturmaktayım (toplam 9 daire bulunmakta içinde). Oturduğum ev yeni beş yaşında bile değil daha. Şu an VDSL2 üzerinden hizmet almaktayım Türk Telekom'dan. Evimin 1 üst sokağındaki iki sitede Türk Telekom'u fiberi var (sitelerin biri orta boy denebilir diğeri ise büyük). Evimin alt sokağında da yeni bir apartman yapıldı ve bu da maksimum 50 daire büyüklüğündedir. Bu dediğim site ve apartmanların hepsi evime en fazla 200 metre uzaklıkta ve hepsinde Türk Telekom'un fiberi bulunmakta. Ben evime çektirmek istiyorum fakat okuduklarıma göre küçük apartmanlara fiber çekilmesi neredeyse imkansızmış. Müşteri hizmetleri Türk Telekom müdürlüğüne başvurun biz daire sayısına bakmadan çekiyoruz demişti ama ben olmayacak bir iş için vakit kaybetmek istemiyorum. Sizce uğraşsam evime fiber çektirebilir miyim?

Bizim eve fiber gelmesi (Turkcell'in) 3 yıl sürdü.
Evin önünde fiber kutusu olmasına rağmen.

Superonline'ı eledim o zaman sağ olun. Şu an iki firmayla görüştüm. Biri Kablonet diğeri Telekom. Kablonet şaşırttı ve aradığım zaman (mahallemde var sokağımda yok Kablonet) 5 gün içinde sokağınıza gelip altyapı uygunluğuna bakıp size haber vereceğiz dedi ve 00.30 gibi çok geç bir saatte başvuru yapmıştım. Hafta içi de Türk Telekom'a gideceğim. Hangisi gelirse ona geçeceğiz artık.

Superonline'ı eledim o zaman sağ olun. Şu an iki firmayla görüştüm. Biri Kablonet diğeri Telekom. Kablonet şaşırttı ve aradığım zaman (mahallemde var sokağımda yok Kablonet) 5 gün içinde sokağınıza gelip altyapı uygunluğuna bakıp size haber vereceğiz dedi ve 00.30 gibi çok geç bir saatte başvuru yapmıştım. Hafta içi de Türk Telekom'a gideceğim. Hangisi gelirse ona geçeceğiz artık.
Kablonet ile hangi yol ile görüştünüz acaba?

Kablonet ile hangi yol ile görüştünüz acaba?

Müşteri temsilcisini aradım. İlk defa bu kadar kısa sürede temsilciye bağlandım ayrıca. Sanırım bağlanmam bir dakika falan sürdü. Telekom'da on dakikaları görmek işten bile değil.
Aynı durumu ben de yaşadım. Apartmanın kaldırımından geçen fiber hattı apartmana çekmiyorları 5 senedir söylüyorum bu sene ne olduysa kabul ettiler.
Fiber hattının nereden geçtiğini nasıl öğrenebiliriz?

Yeni konular

Geri
Yukarı