Küfür eden biri mahkemeye nasıl verilir?

SS, video veya resmin kanıt kabul edilebilemesi için uyulması gereken şartlar var.
Ortada bir kişisel karşı tarafa apaçık bir şekilde küfür söz konusu ise ve bu kişiyi incitelebilecek düzeyde ise dava etme hakkınız bulunmaktadır. Ben yapabileceği en basit olayı söyledim, olay zaten burada karşı tarafı korkutmak dava etmek değil.

Sokakta yürürken kimse kimseye gidip durduk yere ağır hakaretler etmez, bir şey yapmışsın ki karşılığında küfür yiyorsun. Engelleyip sorunu çözmek varken forumu bu tarz konularla meşgul etmek çok saçma değil mi sence dostum?

İntikam güzel bir duygudur. Al intikamını. Reşit değilsin, olayı ailene anlat, gerekirse onlar aracılığıyla dava et. Aldığın haz, verdiğin çabaya değecek. Böyle zorbalara böyle cevap vermek lazım. Destekliyorum arkadaşım seni. Konuyu silmeyi falan da düşünme. Tabii ki de her küfür edenle uğraşmayacaksın. Ama sinirine dokunan birisi varsa dersini vermek iyidir. Ailene anlat ve onlardan fikir ve destek al.

Döv diyenler olmuş, sakın öyle bir şey yapma. Haklıyken haksız duruma düşersin. Sen dava etmekle uğraşmayıp döversin, karşı taraf dava etmekle uğraşır ve dövdüğün için seni dava eder kalırsın ortada.

Suça maruz kalan kişide reşitlik aranmaz. O zaman öldürün çocukları, ne saçmalıyorsunuz?
Öyle bir şey demedim. Gereksiz abartmışsınız. Sadece bir küfür ve tehdit için bu kadar abartılmaz. O çocuk da daha 14 yaşında küfür bilen velettir belki fakat ciden gereksiz. Uğraşılmaz.

Haklısınız son mesajım abartıydı. Lakin "uğraşılmaz" sizin kararınız. Uğraşmak isteyen için kanuni imkanlar mevcuttur. Ben arkadaşın hissiyatını bilmiyorum, sadece yöntem ile alakalı bildiğimi ifade ediyorum. Tercih kendisinindir. İster uğraşır, ister uğraşmaz.

Haklısınız son mesajım abartıydı. Lakin "uğraşılmaz" sizin kararınız. Uğraşmak isteyen için kanuni imkanlar mevcuttur. Ben arkadaşın hissiyatını bilmiyorum, sadece yöntem ile alakalı bildiğimi ifade ediyorum. Tercih kendisinindir. İster uğraşır, ister uğraşmaz.

O konuda da siz haklısınız. Kendi kararı. Biz karışamayız. Özür diliyorum ve hepinize iyi geceler diliyorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı