Facebook mahkemeye nasıl verilir?

kaelthas

Hectopat
Makaleler
1
Selam;
Belki evveliyatında başına gelmiş ya da yakınının başına gelmiş, kulaktan dolma bilgiler değil de, 1. derecede fikir sahibi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir sanırım. Sorun şudur;
Facebook'ta 1 ay kadar önce hesabımı dondur seçeneğini seçip, ekranda "hesabınız dondurulmuştur, tekrar giriş yapıncaya dek kapalı kalacaktır" yazısını gördüm. İş ilişkimiz olan bir arkadaş numaramı kaybetmiş ve 3-4 gün önce mahkemelik bir husus ile ilgilli -yani acilen ilgilenilmesi gerekiyor- bana Facebook üzerinden açık gözüken hesabımdan mesaj atmış. Hesabın açık olduğunu görünce -ki kendisiyle defalarca Facebook üzerinden mesajlaşıp problem çözmüşüzdür- bana Facebook üzerinden ulaştığını düşünmüş ama 3-4 gün cevap alamamış. Sonrasında bana fiilen ulaştı, hesabımı kapattığımı söylediğimde açık olduğunu söyledi.. Başka arkadaşlarıma da kontrol ettiğimde hesabımın açık oluğu bilgisine ulaştım. Dün giriş yaptım, gelmiş mesajlar, bir sürü bildirimler filan vardı.
Sorum şu; bu tip vakalarda Facebook'a nasıl dava açılabiliyor? Yukarıda mahkeme yazmam sizi yanıltmasın, adli bir iş yapmıyorum, bilgim yok.
Facebook -bu vatandaş hesabını kapatmamış ki" deyip işin içinden çıka biliyor mu? Çünkü hesabımı kapattığımı ispat edecek bir done tabi ki yok, böyle bir şeyin olacağın öngörmemiştim. Bilen, yardımcı olacak, buradaki bürokrasiyi bilip yön verecek var mı? Şimdiden teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir Facebook hesabı kalıcı olarak dondurulmaz. Siz 1 kez bile girdiğinizde hesabınız aktif olur. Ayrıca tanımayan bir tarayıcıdan girince size mail olarak geri döner. Oradan bağlanan kişinin IP adresini bulabilirsiniz. Şifrenizi her hangi bir yolla başkasına kaptırmış da olabilirsiniz burada Facebook suçlu değildir.

Bence hesabınızın dondurulma işlemi gerçekleşmemiş ya da tekrar açılmış. Çünkü dondurulduğunda hiçbir şekilde mesaj atılamıyor ya da profiliniz görüntülenemiyor.

Daha sonra bir cihaz aracılığı ile yanlışlıkla girmiş olabilirsiniz. Ayırca facebookta hesap silme seçeneği olduğunu biliyorum. Eskiden var idi yani.

Cevaplar için teşekkür ediyorum. Düzgün bir Türkçe kullanmaya özen göstermeme rağmen üyeliğim 1-2 günlüğüne engellenmişti. Şimdi tekrar dondurdum ve aşama aşama ekran görüntüsü aldım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı