Küfür hastalığı

Şahsi, siyasi, dini küfürler etmeyin sonucu kötü oluyor.

Neden seni tamamen asosyal yapsın? Senin tek işim tüm gün oyundan insanlara küfür etmek mi ki sana bunu yapma deyince asosyal oluyorsun. Sabahları erkenden kalk biraz dolaş dışarıda gez bilgisayardan uzak dur. Asıl bu seni sosyal birisi yapar.

Onu öylesine söyledim ciddiye alma.

Ya aslında her zaman etmiyorum sinirlenince istemeden oluyor.
Küfür geldiğinde kendine tokat at. Vesvesedir büyük ihtimal.

Ya bunun vesvese olduğu çok basit bir şekilde anlaşılıyor. Çözülemeyecek bir şey gibi durmuyor kısa süre önce hayatımda bununla ilgili değişiklikler yaptım ve bayağı ilerledim. Sadece kendi arkadaşlarımla küfürlü konuşuyoruz. 2-3 seansla bu durumu halledebilirim. En azından kimse beni şikayet etmedi ve bütün hakaretler zamanaşımına uğradı, dini olarak Allah affedicidir ve yaşadığım her şeyi biliyor.

Son düzenleme:
Ya aslında her zaman etmiyorum sinirlenince istemeden oluyor.

Ya bunun vesvese olduğu çok basit bir şekilde anlaşılıyor. Çözülemeyecek bir şey gibi durmuyor kısa süre önce hayatımda bununla ilgili değişiklikler yaptım ve bayağı ilerledim. Sadece kendi arkadaşlarımla küfürlü konuşuyoruz. 2-3 seansla bu durumu halledebilirim. En azından kimse beni şikayet etmedi ve bütün hakaretler zamanaşımına uğradı, dini olarak Allah affedicidir ve yaşadığım her şeyi biliyor.
Elhamdüillah bende kendime taktik geliştirdim.Bunu yazarken bile vesvese geliyor lakin Allahu teala her şeyi bilendir.

Arkadaşlar bunun bir vesvese olduğu rahat bir şekilde anlaşılıyor. Zaten uzun zaman önce kendime çekidüzen vermiştim ve bayağı da yol katettim. Artık sadece arkadaşlarımla küfürlü konuşuyorum inancıma sövmüyorum. Dini olarak Allah ne yaşadığımı biliyor ve Allah affedicidir. Hukuki olarak da kişiye hakaret suçunun zamanaşımı 6 aydır kişi 6 ay içinde şikayet etmez ise suç zamanaşımına uğrar. Fakat arada içimden inancıma küfür geçiyor. Asıl önemli olan ise vesveseyi gerçeğe çevirmemektir. :)
Küfür edeceğin zaman sadece 10 saniye düşün.
Kime ediyorsun, niye ediyorsun, edersen ne olur, ne kaybedersin diye.
Baktın zararlı çıkıyorsun. Hiç oralı olma.

Güzel bir çözüm iddiası tebrik ederim çoğu kişinin ihtiyacına yarar.

Geri
Yukarı