Kürtçe şarkı dinlediğimiz için azar yedik

Rowns

Decapat
Daha fazla  
Olay önceki perşembe günü oldu biz sınıfın içinde 4 kişi kürtçe şarkı dinliyorduk keyfine sınıfta Kürt bir kız arkadaş vardı ve 2 tanede kız. İki kız bizi sevmiyor gıcıklar bize kısacası sınıf öğretmenine mesaj atmışlar hocam kürtçe müzik dinliyorlar sınıftaki Kürt kıza ırkçılık yapıyorlar diye. Hocaya bunun azarı pazartesi geldi sabahın ilk dersi çekti bize bir ton bağırdı çağırdı hakaret etti ve bize dedi ki kürtçe biliyor musunuz bir arkadaş ben bilmiyorum dedi o zaman ne dinliyorsun şan dalga mı geçiyorsun benimle gibi sözler söyledi. Sıra bana geldi bana sordu biliyor musun bende evet az çok biliyorum dedim yalan söyleme lan diye daha çok bağırdı bir daha duymiyacağım gibi sözler söyledi. Bende dedim ki hocam Kürt kızı çağıralım vallahi dalga niyetimiz yok falan dedik bize susun lan gibi sözler söyledi annenizi babanızı çağırın dedi. Bende çağırdım annem gitmiş konuşmuş hocayla sonra Kürt kız ve bizi şikayet eden kızlarda geldi Kürt kıza sordu dalga mı geçtiler diye oda yok dedi diğer iki kız Kürt kızın kendi rahatsız oluyormuş gibi hocaya söylemişler onun ağzından gibi kızda yok deyince hocada bir şey demeden saldı bizi. Burada yapılanın ırkçılık olduğunu düşünüyorum ve suçsuz yere çok fazla azar yedik kötü bir gündü sizlede paylaşmak istedim siz ne düşünüyorsunuz?

Kimse bana bağıramaz. Sırayı kafasında parçalardım öyle konuşacak öğretmenin. Babanı doldur üzerine sal.

Yaşadığınız durum gerçekten rahatsız edici ve üzücü. Irkçılık, hoşgörüsüzlük ve haksız muamele hiçbir şekilde kabul edilemez. Siz ve arkadaşlarınızın sadece bir müzik dinlerken bu kadar haksız eleştiriye maruz kalması gerçekten üzücü bir durum. Bununla birlikte, öğretmeninizin size karşı gösterdiği tavrın kabul edilemez olduğunu belirtmek önemlidir. Bir öğretmenin öğrencilere karşı böyle bir tutum sergilemesi etik değildir. Bu tür bir olayın okul yönetimi veya ilgili yetkililerle paylaşılması ve gerekli adımların atılması önemlidir. Öğretmenlerin öğrencilere karşı adil, saygılı ve anlayışlı olması gerekmektedir.

Sabahın ilk dersi çekti bize bir ton bağırdı çağırdı hakaret etti ve bize dedi ki kürtçe biliyor musunuz bir arkadaş ben bilmiyorum dedi o zaman ne dinliyorsun şan dalga mı geçiyorsun benimle gibi sözler söyledi.

Müzik evrenseldir :D. Farklı bir dilde müzik dinliyorsak ne söylediğini bilmek zorunda mıyız? Böyle bir hocayı ciddiye almamak gerek. İster açın İspanyolca dinleyin sözlerini anlamayın, ister açın kürtçe dinleyin yine sözlerini anlamayın aynı şey. Hocanın farklı anlamlar yüklemesi saçmalıktan ibaret. Takılmayın böyle insanlara. Konuşur dururlar anca azar işitirsiniz. Olay şiddete gelirse farklı şeyler yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı