Epic Games Kütüphane yapmak ileride hesabı satmak için mantıklı mı?

Halihazırda elimde bulunan oyunlar aşağıda. İndirimsiz fiyatı yaklaşık 3-4K.
Almak istediğim oyunların da resmini koyacağım.
Alacak olduklarımı da alsam bu hesabı 3K'ya satabilir miyim?
Sizce ederi kaç TL olur?
Oyun oynayan birisi olmadığım için satmak istiyorum.
Mac'e geçeceğim zaten.

Not: Epic'in bedava verdiği oyunlar da var.

Eki Görüntüle 2066848Eki Görüntüle 2066849Eki Görüntüle 2066850Eki Görüntüle 2066851Eki Görüntüle 2066852
Aga satman imkansız eğerki tanış birine satarsan anca öyle mesela benim steam hesabim 5k dolar ediyor şuan benim bi kaç arkadaş 2k dolara alırım diyorlar ama int te satmaya çalışsan güven yok dolandırma riski yüksek satamazsın ztn

Halihazırda elimde bulunan oyunlar aşağıda. İndirimsiz fiyatı yaklaşık 3-4K.
Almak istediğim oyunların da resmini koyacağım.
Alacak olduklarımı da alsam bu hesabı 3K'ya satabilir miyim?
Sizce ederi kaç TL olur?
Oyun oynayan birisi olmadığım için satmak istiyorum.
Mac'e geçeceğim zaten.

Not: Epic'in bedava verdiği oyunlar da var.

Eki Görüntüle 2066848Eki Görüntüle 2066849Eki Görüntüle 2066850Eki Görüntüle 2066851Eki Görüntüle 2066852

Bro hesap satmak yasak.
Kimse 3 4 k bir hesaba vermez hele de boyle hirsizlik vakalarinin oldugu zamanlarda kimse 100 lira bile vermez maalesef.

Ben kötü bir yatırım olduğunu düşünmüyorum. Hele oyun fiyatlarının uçtuğu günümüzde korsana yönelmek yerine insanlar ucuz kütüphanelere yöneliyor. Hesap satan sitelere bir göz gezdirdiğinizde rakamlar fena değil. Alan satan insanlar tanıyorum. Ben bir şey satarken ilk kendime sorarım alır mıyım diye sonra da piyasasına. Benim düşüncem tabii.

Ben kötü bir yatırım olduğunu düşünmüyorum. Hele oyun fiyatlarının uçtuğu günümüzde korsana yönelmek yerine insanlar ucuz kütüphanelere yöneliyor. Hesap satan sitelere bir göz gezdirdiğinizde rakamlar fena değil. Alan satan insanlar tanıyorum. Ben bir şey satarken ilk kendime sorarım alır mıyım diye sonra da piyasasına. Benim düşüncem tabii.

Yatırımdan kastım ise öyle aylarınızı kurtaracağınız, güzel ekmek yiyeceğiniz paralar değil de daha çok oyunları alıp oynayıp bitirdikten sonra yeni kütüphane oluşturmak olabilir veya yeni hobilere harcamak. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi asıl ana amaç para kazanmak ise borsa, kripto vs. Yönelmek daha mantıklıdır.

Son düzenleme:
EA, Ubisoft ve Rockstar oyunlarını oynayabilmek için kendi platformlarında hesap açıp bunu Epic Games veya Steam'e hesabına bağlaman gerekli. Dolayısıyla işin legal kısmını hadi bir kenara bırakalım, sen hesabını satın alacak kişiye Epic Games hesabının yanında aynı zamanda EA, Ubisoft ve Rockstar hesabını da paylaşmak zorundasın. Bu yüzden 3. parti hesap bağlantısı gerektiren oyunlar için hesap alım ve satımı çok risklidir.

Bu tip satışlar indirimli fiyat üzerinden hesaplanır hatta GTA 5' in o hesapta bir değeri bile yoktur nerdeyse. O yüzden kimse gelip o parayı size vermeyecek.

Gta V şuan tekli olarak epic hesabı 50-60tl civarı. Ki bedava verilen bir oyun için çok iyi. Oyunları aldığınız veya indirimli fiyatlarının %60ını falan alsanız anca. O da güvence sağlarsanız.

Hesaplar sadece orijinal sahibinin elindeyken değerlidir, satmayı düşünüyorsan beş kuruş etmez.

Geri
Yukarı