Kul hakkını geç de olsa ödemeli miyim?

Xecition18

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, bunu yazarken bile utanıyorum ama; 6. sınıfta, şu an 8'im, birkaç kişinin eşyasını almıştım. Bir saat, kitap ve kolye almıştım izinleri olmadan. Bir süre sonra öğrendim ki bu kul hakkıymış. Hâlâ o kişilerle aynı sınıftayız ama helalleşmeye utanıyorum. Ne yapabilirim? Vicdanım rahat değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bunu yazarken bile utanıyorum ama; 6. sınıfta, şu an 8'im, birkaç kişinin eşyasını almıştım. Bir saat, kitap ve kolye almıştım izinleri olmadan. Bir süre sonra öğrendim ki bu kul hakkıymış. Hâlâ o kişilerle aynı sınıftayız ama helalleşmeye utanıyorum. Ne yapabilirim? Vicdanım rahat değil.
Dostum takma bu kadar, eğer vicdan azabı çekiceksen git helalleş. İnandığın kitap neyi söylüyorsa onu yap.

O yaştaki çocuğa hırsızlığı öğretmeyen ana babadaki suç daha fazla ama madem artık her şeyin farkındasın, git anlat durumu. Dile özrünü.

Ailem söylemişti hep hatta anneme falanda bahsettim onun adına başkasını sevindir dedi hayır yap dedi olur demişti.

Bir şey olmayacaktır. Çaldığın şeyler maddi olarak veya manevi olarak önemsizse affeder.

Pek zannetmiyorum ama ne yapacağım nasıl izah edeceğim bilmiyorum.

Bir şey olmayacaktır. Çaldığın şeyler maddi olarak veya manevi olarak önemsizse affeder.

Pek zannetmiyorum ama ne yapacağım nasıl izah edeceğim bilmiyorum.

Ailem söylemişti hep hatta anneme falanda bahsettim onun adına başkasını sevindir dedi hayır yap dedi olur demişti.

Pek zannetmiyorum ama napacağım nasıl izah edeceğim bilmiyorum

Laf arasında söylemeyi dene

Evet bir hata olmuş ve bunun farkına vardığın için kendini üzgün hissediyorsun. Bunu telafi edebilirsin, bunun için kim neyden mahrum kalmış ise o kişiye aynı veya daha iyi bir eşyayı onun haberi olmadan da çantasına bırakabilirsin veya kendini belli etmeden kargo ile yollayabilirsin. içine de mutlaka bir özür notu/mektubu koyabilirsin hakkını helal et diyerek...

Yeni konular

Geri
Yukarı