Kulağımda uzun süreli çınlama oluyor

Çok araştırdım. Birçok doktora gittim fakat nafile. Kulaklarımı sıcak tutunca ses fazla rahatsız etmiyor. Yazın sesin şiddeti çok düşükken, kışın duruma göre artıyor. Önceden sese hassastı şimdi bayağı düzeldi. En azından işitme kaybım bulunmuyor.
Benim de işitme kaybım yok Allah'a şükür. Bende sabit ipince bir ses var. Ona da alışkınım. Sadece o ses beni 1 kere delirtti onda da uyku felci geçiriyordum. O ses bir anda 1000 kat civarı arttı. Başımı patlatacak gibiydi.

Benim her iki kulağımda da mevcut. Sağ kulağımdaki çok hafif ama, sol kulağım bazen şiddetli çınlayabiliyor. İlk başlarda sizin de dediğiniz gibi delirme noktasına geliyordum şimdi ise iplemiyorum. Çınlamaya ne kadar odaklanırsanız o kadar kafayı yersiniz.

Kesin bir çözümü olmaması üzücü. Bu hastalığı çeken herkese şifa ve sabır diliyorum.

Benim her iki kulağımda da mevcut. Sağ kulağımdaki çok hafif ama, sol kulağım bazen şiddetli çınlayabiliyor. İlk başlarda sizin de dediğiniz gibi delirme noktasına geliyordum şimdi ise iplemiyorum. Çınlamaya ne kadar odaklanırsanız o kadar kafayı yersiniz.

Kesin bir çözümü olmaması üzücü. Bu hastalığı çeken herkese şifa ve sabır diliyorum.
Umarım bir çözümü bulunur. Takmıyorum ama olmasa daha iyiymiş.

Umarım bir çözümü bulunur. Takmıyorum ama olmasa daha iyiymiş.
Ya alışmam lazımsa alışırım da sessizliğin tadı da başka be temizlemeyi yaptım bugün lakin hâlen ses sabit duruyor. Doktor geniz akıntısı var "kulakların sesi dengelemiyor" dedi burun spreyi ve hap verdi inşaallah iyileşir başka ne gelir elimden bilemedim valla. Öyle yüksek sesle müzik de dinlemem ama nedense oldu işte bir anda bu ses. Ama kahveyi son 1 hafta her akşam yemeğinden sonra içerdim belki ondan olmuş da olabilirim bilmiyorum.

Ya alışmam lazımsa alışırım da sessizliğin tadı da başka be temizlemeyi yaptım bugün lakin hâlen ses sabit duruyor. Doktor geniz akıntısı var "kulakların sesi dengelemiyor" dedi burun spreyi ve hap verdi inşaallah iyileşir başka ne gelir elimden bilemedim valla. Öyle yüksek sesle müzik de dinlemem ama nedense oldu işte bir anda bu ses. Ama kahveyi son 1 hafta her akşam yemeğinden sonra içerdim belki ondan olmuş da olabilirim bilmiyorum.
Kahveyle alakası yok bunun hocam. Sanırım dediğim gibi tinnitus olmuşsunuz. Sürekli sabit ince bir çınlama duyuyorsanız bu tinnitus'dur. Bende küçüklüğümden beridir var. Sessizlik kavramı benim için o çınlama. Bu yüzden kafayı yemiyorum. Kalıcı bu yukarıda dediğim gibi.

Olabilir elbette. Orta kulak iltihabi mesela cinlamaya sebep olabiliyor.

Olabilirmis ne demek? Olup olmadigini KBB uzmani bilmiyor veya göremiyor mu?
Hocam geçen gün gittiğim doktor hiç mi ilgili olmaz bir insan hiç ilgili değildi ya sonra başka bir hoca var ona göründüm doğal yöntemlerle çözen birisi dedi işte zeytinyağı falan filan iyi de bir hoca yapıyorum bakalım dediklerini inşallah geçer.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı