Kulağımda uzun süreli çınlama oluyor

İlgisiz olduğunu fark ettğiniz an hemen doktorunuzu değiştirin. Doktorlar genelde hiçbir test yapmadan kulak çınlamasının tedavisi yok deyip gönderiyorlar. Kitaplarda yazılanların dışında herhangi bir şey bilmeyen kofti doktorlara itibar etmeyin. Kendini zerre kadar geliştirmemiş, sırf kitaplarda yazan ilaçları yazmaktan başka bir şey beceremeyen doktor çok piyasada.

İşitme testi yaptırdınız mı? Ayrıca kan testi de yaptırın. Vitamin eksikliğiniz var mı yok mu öğrenin.

İlgisiz olduğunu fark ettğiniz an hemen doktorunuzu değiştirin. Doktorlar genelde hiçbir test yapmadan kulak çınlamasının tedavisi yok deyip gönderiyorlar. Kitaplarda yazılanların dışında herhangi bir şey bilmeyen kofti doktorlara itibar etmeyin. Kendini zerre kadar geliştirmemiş, sırf kitaplarda yazan ilaçları yazmaktan başka bir şey beceremeyen doktor çok piyasada.

İşitme testi yaptırdınız mı? Ayrıca kan testi de yaptırın. Vitamin eksikliğiniz var mı yok mu öğrenin.
Bugün tanıdığımızın tavsiyesi üzerine başka bir doktora gittim iyiydi baya. Yüksek sesle müzik dinledin mi dedi "evet" dedim , dinlemiştim geçen gün bilgisayarı temizlerken. İltihap falan yok dedi, sordum "Tinnitus falan diyorlar öyle birşey var mı" dedim yok öyle birşey yok dedi nasıl anladı bilmiyorum ama baya bilen birisi gibiydi. 3 aya falan iyileşir uzun sürer, yüksek sesten uzak dur dedi. İnşallah geçer kısa sürede çok rahatsız ediyor ya. Bu arada sabah stres çarkı vardı evde 2 3 tür kulağımın yakınında çevirdim fena olmadı isterseniz bir deneyin.

Tinnitus diye bir sey nasil yokmus? Yani sizde mi yokmus yoksa genel anlamda mi öyle bir sey yokmus?

isterseniz bir deneyin.

Dedigim gibi, bende 7 senedir mevcut. Cinlamayi gecirmek icin bir seyler yapmak evresini coktan gectim. Kendi haline biraktim, kafasina göre takiliyor öyle.

Kulaklarinizi sürekli kapatip kendinizi cinlamaya odaklamayin. Yani görseldeki hareketi aliskanlik haline getirmeyin. Cinlamaya ne kadar odaklanirsaniz o kadar sizi etkiler.

Kulak cinlamasi.jpg

Bunlari mutlaka yaptirin. Hicbir test yapmadan 3 ay sonra gecer gibi söylemler komik.

Tinnitus diye bir sey nasil yokmus? Yani sizde mi yokmus yoksa genel anlamda mi öyle bir sey yokmus?

Dedigim gibi, bende 7 senedir mevcut. Cinlamayi gecirmek icin bir seyler yapmak evresini coktan gectim. Kendi haline biraktim, kafasina göre takiliyor öyle.

Kulaklarinizi sürekli kapatip kendinizi cinlamaya odaklamayin. Yani görseldeki hareketi aliskanlik haline getirmeyin. Cinlamaya ne kadar odaklanirsaniz o kadar sizi etkiler.

Eki Görüntüle 1328846

Bunlari mutlaka yaptirin. Hicbir test yapmadan 3 ay sonra gecer gibi söylemler komik.
Test yaptım hocam sorun çıkmadı şükür iyiydi testim. Sende Tinnitus yok dedi senin kulaklarında ki sinirler zedelenmiş dedi 3 aya kadar düzelir dedi. İnşallah öyle olur.Bu arada Allah size şifa versin ya 7 sene nedir ben dayanamam heralde, 5 günde kanser oldum resmen.

Son düzenleme:

Ben de öyle diyordum ama, insan zamanla alışıyor. Alışmaya mecbur kalıyorsun.

Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz. Sesli müzik dinlemekten uzak durun bundan sonra. Kulakların bir numaralı düşmanıdır kendisi.
Siz nasıl yapıyorsunuz ya müzik işini hiç kulaklık falan takmıyor musunuz ?

Kulaklıkla dinlemiyorum. Kulaklarım zaten hassas olduğu için bir de kulaklık takarak iyice kötüleşmesini istemiyorum.

Kulaklıkla dinleyecekseniz sesini köklemeyin.
Ya sizide çok rahatsız ediyorum ama sizce doktoruma inanmalı mıyım geçer 3 aya uzun sürer bunun iyileşmesi dedi ama işte biraz panik birisiyim ve emin olamadım, işitme testini bir önceki doktorda yaptırdığım için bu doktor sadece kulağımın içine baktı temiz mi diye nerden anladı sinirlerimin zedelendiğini bunu anlayabilir mi yani sizce ? Şu 2 gündür sessiz ortamlarda bulunuyorum ve sessiz ortamda ses keskin ve kafa ağrıtan bir ses haline geliyor sizce doktorun dediği gibi midir durum , geçici midir ?

Rahatsiz olmuyorum, aksine size yardimci olmak isterim. Ben de bu yollardan gectim. Nasil bir sey oldugunu cok iyi bilirim.

sizce doktoruma inanmalı mıyım?

Gecmeyebilir de. Gecer deyip sizi aldatmak istemem. Maalesef gecmeme ihtimali de bulunuyor.

bunu anlayabilir mi yani sizce?

Anlayabilir.

Şu 2 gündür sessiz ortamlarda bulunuyorum

Kendinizi asiri sessiz ortamlara alistirip cinlamaya odaklanmayin. Bu kendinize yapabileceginiz en büyük kötülük olacaktir. Biliyorum, baslarda bayagi rahatsiz edici oluyor. Ama inanin ki zamanla alisiyorsunuz.

Insallah gecer. 3 ay sabredin bakalim.

İnşallah sizinki de benimki de geçer her ne kadar alışmışta olsanız sizinde bu durumdan kurtulmanızı gerçekten çok isterim.
Rahatsiz olmuyorum, aksine size yardimci olmak isterim. Ben de bu yollardan gectim. Nasil bir sey oldugunu cok iyi bilirim.

Gecmeyebilir de. Gecer deyip sizi aldatmak istemem. Maalesef gecmeme ihtimali de bulunuyor.

Anlayabilir.

Kendinizi asiri sessiz ortamlara alistirip cinlamaya odaklanmayin. Bu kendinize yapabileceginiz en büyük kötülük olacaktir. Biliyorum, baslarda bayagi rahatsiz edici oluyor. Ama inanin ki zamanla alisiyorsunuz.

Insallah gecer. 3 ay sabredin bakalim.
Size bir şey sormak istiyorum , az önce küçük bir tabak buldum ve sol kulağıma geçirdim hava gelmedi kulağımın içine ancak kulağımda sorun yoktu lakin bunu çınlayan yani sağ kulağıma yaptığım da içeride büyük bir damla varmış gibi bir hissiyat farkettim hafif bir gıdıklandım normal mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı