Kulağımda uzun süreli çınlama oluyor

Bende sadece sinirlendiğimde kafamın sol tarafında oluyor bu şakak dedikleri yer sanırım oraya ağrı saplanıyor hatta bana şişiyormuş gibi geliyor ama şişmiyor onun harici yaşamadım geçmiş olsun.

Havalar soguk ve yagmurlu oldugu icin sol kulagimda yüksek cinlama mevcut. 7 senedir nasilsa öyle diyelim. Bir iyi, bir kötü.

Siz nasil oldunuz?
Bizde havalar sabit duruyor lâkin bazen sağ bazen sol, şu 2 3 gündür sol kulak belirgin çınlıyor hareket ettiğimde artıyor çınlama.
Havalar soguk ve yagmurlu oldugu icin sol kulagimda yüksek cinlama mevcut. 7 senedir nasilsa öyle diyelim. Bir iyi, bir kötü.

Siz nasil oldunuz?
Şuan durumum değişti vasoserc diye bir hap kullanmaya başladım. Sesin tonu değişti eskiden ince sinir eden bir sesti. Şu 2 gündür hafif mide bulandıran kalın bir ses ama sadece sessiz ortamlarda duyuyorum buda bir nimet :) ama sebebini merak ettim sizde de olmuşmuydu bu tür bir durum hiç bir Tinnitus hastasında duymadım ve tuhafıma gitti. Bu arada yüksek seslere karşı da kulağım hassaslaşmış özellikle metalin, metal bir nesneye değmesi sağ kulağımın içinden puf diye bir ses çıkarıyor. Kulağımdan hava çıkıyor adeta.

Son düzenleme:
Bende ses tonunda herhangi bir degisiklik olmadi. Tabii ilac kullanimi buna etki edebilir. Genelde ise psikolojik olarak sesin degistigini sanmaniz mümkün.

Yüksek sese karsi hassaslik (hiperakuzi) bende de vardi. Disarida yanimdan kamyon gecince kulaklarimi kapatiyordum, su an ise etkilendigim tek sey ambulans, itfaiye veya polis arabalarinin sirenleri. Bu duruma gelebilmek icin yaklasik 6 sene gecti. Sese odaklandikca, sesin degiseceginden korkup en kücük seslere karsi önlem alip kulaginizi kapattikca daha da kötülesiyor.

Bende ses tonunda herhangi bir degisiklik olmadi. Tabii ilac kullanimi buna etki edebilir. Genelde ise psikolojik olarak sesin degistigini sanmaniz mümkün.

Yüksek sese karsi hassaslik (hiperakuzi) bende de vardi. Disarida yanimdan kamyon gecince kulaklarimi kapatiyordum, su an ise etkilendigim tek sey ambulans, itfaiye veya polis arabalarinin sirenleri. Bu duruma gelebilmek icin yaklasik 6 sene gecti. Sese odaklandikca, sesin degiseceginden korkup en kücük seslere karsi önlem alip kulaginizi kapattikca daha da kötülesiyor.
Kulağımda ki sesi tam anlamıyla uçak inerken çıkan ses. Bir yükseliyor bir azalıyor inşaAllah buda geçecek diye umuyorum . Yüksek ses için de ben sofraya inerken falan, çatal kaşık sesine karşın kulağıma pamuk koyuyorum sizce doğru mu bu yaptığım ?

5 yıldır bende de var geçmiyor maalesef çaresi yok. Doktora gidip farklı bölümlere muayeneler olup film çektirmiştim. Siz yine de detaylı olarak bir doktora görünün.

Hocam doktor ne dedi kalıcı bir hastalık mı? Neden olmuş?
3 doktora gittim 2 si birşeyin yok dedi 1 isi kulağında ki sinirler zedelenmiş dedi 3 ay yüksek sesten uzak dur dedi. Öyle yapıyorum inşaAllah kalıcı değildir . Şuan bilmiyorum maalesef. Tanıdığım bir hasta 3 aya kadar geçmezse genelde kalıcı oluyor demişti.
5 yıldır bende de var geçmiyor maalesef çaresi yok. Doktora gidip farklı bölümlere muayeneler olup film çektirmiştim. Siz yine de detaylı olarak bir doktora görünün.
Ya beni de bir film çekmediler farklı hastahanelere gittim filme gerek yok diyip geçiyorlar küçükken bir doktor film çekmişti kulağımı, işitme yolunda bir şey var şuan problem değil ama ileride problem olursa aksatmayın dedi. Şimdide doktorlar sağolsun çekmiyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı