Kulak çınlaması

Herkese selam. Mesajların büyük çoğunluğunu gördüm ve yaşadığım doktor diyalogundan dolayı herkese tavsiye olması için yazmak istedim. Eğer nedensiz yere hafif şiddette ve çoğunlukla sessiz kalınca hissettiğiniz kulak çınlamaları var ise kan değerlerinizi ölçtürün derim. Kesin bundandır demiyorum bakın ama gittiğiniz doktorlar kulaklarınıza bakıp ilaç verip gönderiyorsa ve geçmiyorsa bunu bir düşünün.
Ben başka bir sebeple dahiliyeye gitmiştim kan vermemi istedi ve gördü ki kan değerlerimde yükseklik varmış. Sonra beni sistemden yeşil alan açarak hematolojiye gönderdi. Oradaki hekime durumumu anlattım, sordukları şunlardı: Yorgunluk var mı? KULAKLARINDA ÇINLAMA var mı? Ani ateş basması var mı? Halsizlik var mı? vs. daha detaylı testler yapıldı neyse ki hepsi temiz çıktı. Kan yüksekliğinin, sigara içmekten ve az su içmekten kaynaklanabileceğini söyledi. Kan bağışı veya hastanede kan boşaltımı tavsiye etti hayatımda hiç kan bağışı yapmadım ama bu sebeple gideceğim sanırım.

Akustik travma kaynaklı değilse geçebilir, nedenini bulmak için doktora git, eğitim araştırma hastanesine gidebilirsin mesela.

Bazen çınlama üstüne çınlama geliyor, o klasik bildiğimiz yirmi saniyelik çınlamalar geliyor ve bu da mı kalıcı diye kendime sorduğum oluyor. Allah'ın izniyle hepimizin çınlaması bitecek. Dediğim gibi eğer bitmez ise de bunun en geç 10 yıla tedavisini bulunacağından eminim :)

Selamlar; yorumlarınızı okuyunca çok üzüldüm. Allah'ın izniyle atlatıcağınıza inanıyorum. Yüksek sesle müzik dinlemeyi çok seviyor(dum), artık sevmiyorum. Teknoloji ilerliyor, merak etmeyin bunun da çaresi bulunur.

Bir sürü kbb doktoruna gittim, bununla yaşamaya alışmam gerektiğini, geçmeyebileceğini söylediler. Nedeni belli akustik travma.

Doktor dediğimiz adamların moral bozmaktan başka bir işe yaradığı yok, özellike kbb doktorları bu konuda milletin moralini bozmada bir numaradırlar. Senin bunları kafaya takmaman lazım, akustik tramvadan dolayı oluşan kulak çınlaması 5, 6 ay içinde falan geçer, ama cidden çok şiddetli ve ani duyduysan bu biraz zaman alabilir, aslında işitme kaybı fakat çınlama olarak algılıyorsun.

Kulak çınlaması bana göre tuhaf bir olay. Bazen hiç olmuyor veya ben öyle sanıyorum ya da ansızın oluyor ve sonra birden gidiyor. Çözemedim gitti.

Doktor dediğimiz adamların moral bozmaktan başka bir işe yaradığı yok, özellike kbb doktorları bu konuda milletin moralini bozmada bir numaradırlar. Senin bunları kafaya takmaman lazım, akustik tramvadan dolayı oluşan kulak çınlaması 5, 6 ay içinde falan geçer, ama cidden çok şiddetli ve ani duyduysan bu biraz zaman alabilir, aslında işitme kaybı fakat çınlama olarak algılıyorsun.

3 Ay oldu neredeyse, seste gerçekten hiçbir azalma olmadı. İlk günkü gibi devam ediyor. Geçmesi umut etmiyorum artık, sadece seste azalma olsun, gürültülü ortamlarda en azından duymayayım o bile yeter.

3 ay oldu neredeyse, seste gerçekten hiçbir azalma olmadı. İlk günkü gibi devam ediyor. Geçmesi umut etmiyorum artık, sadece seste azalma olsun, gürültülü ortamlarda en azından duymayayım o bile yeter.

Seninki akustik tramva, bir terör saldırısında 60 kişide akustik tramva nedeniyle kulak çınlaması başlamış, 40 kişinin 5,6 ay sonra çınlaması geçmiş. Yani burada anlatmak istediğim iyileşiliyor. Senin kafaya takmaman gerek, kulağını şiddetli seslerden koru ve senden daha kötü olan insanları düşün. Şifayı bulucaksın inşallah.

Geri
Yukarı