Kulak üstü kulaklık iade hakkı

kulak üstü (kulak içine girmeyen) kulaklıklar hijyen ürünü değildir. Aksi halde üzerimize geçirdiğimiz bütün kıyafetleri hijyen ürünü olarak değerlendirilir. Benim tavsiyem ürünü mağazadan almak yerine internet ortamında satın almak. Beğenmediğiniz takdirde ürünün size tesliminden itibaren 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade hakkınızı kullanırsınız. Mağazadan alınan ürünlerde hijyen ürünü olsun veya olmasın bu hakkınız bulunmamaktadır.​

Mağazadan almanın ne farkı var ki?

Kulak üstü (Kulak içine girmeyen) kulaklıklar hijyen ürünü değildir. Aksi halde üzerimize geçirdiğimiz bütün kıyafetleri hijyen ürünü olarak değerlendirilir. Benim tavsiyem ürünü mağazadan almak yerine internet ortamında satın almak. Beğenmediğiniz takdirde ürünün size tesliminden itibaren 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade hakkınızı kullanırsınız. Mağazadan alınan ürünlerde hijyen ürünü olsun veya olmasın bu hakkınız bulunmamaktadır.​
Bu kanun değişmedi mi hocam? Artık geri iade yok eğer bir sıkıntı yoksa aldığınız üründe.

Mağazadan almanın ne farkı var ki?​
Anlayacağınız ve kısa bir dille: Mağazadan alınan ürünleri görerek ve inceleyerek aldığınız için koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunmamaktadır. (Üründe sorun olması halinde seçimlik haklarınız mevcuttur)​
Bu kanun değişmedi mi hocam? Artık geri iade yok eğer bir sıkıntı yoksa aldığınız üründe.​
Bahsettiğiniz değişiklik 01.01.2024 tarihinde yürürlüğe girecek. Yani şu an için uygulanmıyor. Koşulsuz şartsız iade hakkı devam etmektedir.​

anlayacağınız ve kısa bir dille: Mağazadan alınan ürünleri görerek ve inceleyerek aldığınız için koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunmamaktadır. (üründe sorun olması halinde seçimlik haklarınız mevcuttur)

Bahsettiğiniz değişiklik 01.01.2024 tarihinde yürürlüğe girecek. Yani şu an için uygulanmıyor. Koşulsuz şartsız iade hakkı devam etmektedir.​

Hocam merhaba eski konuya yazdığım için kusura bakmayın İncehesap üzerinden kulak üstü kulaklık aldım ürün kafama oturmadığı için iade işlemi başlattım sizce kabul olur mu?

Hocam merhaba eski konuya yazdığım için kusura bakmayın İncehesap üzerinden kulak üstü kulaklık aldım ürün kafama oturmadığı için iade işlemi başlattım sizce kabul olur mu?​
Ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içerisinde bildirimde bulunarak iade talebinizi iletebilirsiniz. Yani sorunuzun cevabı yasal çerçeveden kabul edilir ancak zaman zaman firmalar işi yokuşa sürebiliyor. dediğim gibi süreyi kaçırmadıysanız yasal olarak bu hakkınız var.​

ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içerisinde bildirimde bulunarak iade talebinizi iletebilirsiniz. Yani sorunuzun cevabı yasal çerçeveden kabul edilir ancak zaman zaman firmalar işi yokuşa sürebiliyor. Dediğim gibi süreyi kaçırmadıysanız yasal olarak bu hakkınız var.​

Hocam umarım yokuşa sürmezler.

ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içerisinde bildirimde bulunarak iade talebinizi iletebilirsiniz. Yani sorunuzun cevabı yasal çerçeveden kabul edilir ancak zaman zaman firmalar işi yokuşa sürebiliyor. Dediğim gibi süreyi kaçırmadıysanız yasal olarak bu hakkınız var.​

Hocam İncehesap ürünü servise gönderiyor neden ki.

Son düzenleme:
Hocam İncehesap ürünü servise gönderiyor neden ki.​
Üründe ayıp kusuru blulunmadığının veya üründeki ayıbın veya kusurun Tüketiciden yani sizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit etmek amacıyla servisi gönderilmesi normal. Ayıplı veya kusurlu ürünlerde ürünün kusursuz olduğunun veya üründeki kusurun tüketiciden kaynaklı olduğunun ispatı satıcıya aittir. Tüketici olarak siz ürünün kusurlu olduğunu ispatlamak zorunda değilsiniz.​

üründe ayıp kusuru blulunmadığının veya üründeki ayıbın veya kusurun tüketiciden yani sizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit etmek amacıyla servisi gönderilmesi normal. Ayıplı veya kusurlu ürünlerde ürünün kusursuz olduğunun veya üründeki kusurun tüketiciden kaynaklı olduğunun ispatı satıcıya aittir. Tüketici olarak siz ürünün kusurlu olduğunu ispatlamak zorunda değilsiniz.​

Hocam İncehesap iadeye uygun değil dedi şikayet vara yazayım mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı