Kulaklığı bilgisayara kabloyla bağlayınca mikrofon çalışmıyor

Jpso_0

Decapat
Daha fazla  
Kablosuz olarak yani şarjlıyken kullandığımda mikrofon çalışırken paketin içinde bulunmadığı için farklı bir kabloyla bilgisayarıma bağladığım zaman mikrofon çalışmıyor, ses cihazlarını kurcaladığım zaman kablolu ve kablosuz da farklı ses cihazları olarak göründüğünü ve kablolu olanın denetleyicisinin Realtek olduğunu gördüm bir işe yarar mı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Kasanın üzerinde mikrofon ve kulaklık girişi ayrı ben kulaklığa takıyorum yine de çözmek için bir şey yapabilir miyim?

Hocam kulaklık PC kulaklığı değilse mikrofon çalışmayabilir çift girişli bir kulakık alman daha sağlıklı olur

Hocam kulaklık PC kulaklığı değilse mikrofon çalışmayabilir çift girişli bir kulakık alman daha sağlıklı olur.

Şarjlı olarak Blutetooth ile bağladığım zaman mikrofon ses her şey düzgün kabloyla kulaklık kısmına takınca mikrofon çalışmıyor, kulaklık sanırım PS4 için ama yalnızca öyle olduğunu düşünmüyorum PC içinde uygun olduğunu hatırlıyorum PC de şarjlı olarak gayet düzgün hiçbir sıkıntısı olmadan çalışabiliyor.

Kablosuz olarak yani şarjlıyken kullandığımda mikrofon çalışırken paketin içinde bulunmadığı için farklı bir kabloyla bilgisayarıma bağladığım zaman mikrofon çalışmıyor, ses cihazlarını kurcaladığım zaman kablolu ve kablosuz da farklı ses cihazları olarak göründüğünü ve kablolu olanın denetleyicisinin Realtek olduğunu gördüm bir işe yarar mı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Kasanın üzerinde mikrofon ve kulaklık girişi ayrı ben kulaklığa takıyorum yine de çözmek için bir şey yapabilir miyim?

Farklı denetleyici olması normal jackla bağlarsan PC'nin seskartını kullanır. Kablosuz iken cihaz kendi seskartını kullanıyor.
Realteck Audio consoldan jackın görevini seçmen gerekiyor benim bildiğim.

1712594166618.png

Şarjlı olarak Blutetooth ile bağladığım zaman mikrofon ses her şey düzgün kabloyla kulaklık kısmına takınca mikrofon çalışmıyor, kulaklık sanırım PS4 için ama yalnızca öyle olduğunu düşünmüyorum PC içinde uygun olduğunu hatırlıyorum PC de şarjlı olarak gayet düzgün hiçbir sıkıntısı olmadan çalışabiliyor.
hocam ps kasa mı laptop mu

Kasa.

Peki benim sorunuma yardımcı olabilir misin?

Hocam kasa ise zaten tek girişli olduğu için kasanın hangi girişine takarsanız o şekilde kullanmanız gerekmez mi benim bildiğim kadarıyla böyle

Farklı denetleyici olması normal jackla bağlarsan PC'nin seskartını kullanır. Kablosuz iken cihaz kendi seskartını kullanıyor.
Realteck Audio consoldan jackın görevini seçmen gerekiyor benim bildiğim.

Eki Görüntüle 2162922

O programı silip yüklesemde bir hata veriyor internetten çözmeye çalışıp deneyeceğim.

Dostum kablonu anlamadım kulaklıga bağladıgın kablo 4 boğum jack ise kasada da Mic ve ses jack yuvası ayrı ise sende 4 boğum 3, 5mm jack ı 3 boğum cift jack dönüştürcü alman gerek. Bilgidim kadarıyla.

Kasada hem mikrofon hem kulaklık için ayrı yerler var ve benim Jack'im 3 çizgili.

O programı silip yüklesemde bir hata veriyor internetten çözmeye çalışıp deneyeceğim.

Kasada hem mikrofon hem kulaklık için ayrı yerler var ve benim Jack'im 3 çizgili.

Tamam o zaman sen bu şekilde mikrofonu kullanamazsın. 3 cizgi = 4 boğum bu da yeni nesil cihazlar da tek jackdan hem mikrofon hem ses almayı sağlıyor.

Geri
Yukarı