Kulaklığın jakı yamuldu ve mikrofon çalışmıyor

azymondias

Decapat
Daha fazla  
Olayı anlatayım laptopta video izlerken kapı çaldı hemen gideyim derken kablonun sıkışık olduğunu fark etmeden ayağa kalktım klavye yere düştü. Mouse yatağa fırladı. Kulaklık zar zor duruyor. Ne oluyor dedim jaka bir baktım yamulmuş yamuğu eğdirip düzelttim ama mikrofon çalışmıyor. Kulaklığım şu: HP Pavilion Gaming 400 4BX31AA Oyuncu Kulaklığı nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklığın jak kısmı yamulurken kablosu kopmuş olabilir. Kablo kısmını oynatarak ses geliyor mu diye bir bakın. Laptopun kulaklık çıkışını da bozmuş olma ihtimaliniz var, başka bir kulaklık takıp sağlam mı diye bakabilirsiniz.

Kulaklığın jak kısmı yamulurken kablosu kopmuş olabilir. Kablo kısmını oynatarak ses geliyor mu diye bir bakın. Laptopun kulaklık çıkışını da bozmuş olma ihtimaliniz var, başka bir kulaklık takıp sağlam mı diye bakabilirsiniz.

Oynatarak ses geliyor. Yedek kulaklığım çalışıyor.

Kulaklık jakı 3.5 mm mi yoksa USB girişli mi?

3,5 mm jak hocam.
Fotoğraf yüklerseniz net bir şey söyleyebiliriz hocam.
jak hala hafif yamuk

Oynatarak ses geliyor. Yedek kulaklığım çalışıyor.

3,5 mm jak hocam.

Jak hala hafif yamuk.

Kulaklığın jack kısmı yamulurken kablo kısmında ya da jack kısmında temassızlık oluşmuş o yüzden oynatınca ses geliyor. Yapılacka tek şey jackı kesip yeni bir yak takmak oraya ya da jackı dikkatlice plastik kısmından kesip kopuk yeri lehimleyip tekrar plastik kısmı yapıştırmak.

Kulaklığın jack kısmı yamulurken kablo kısmında ya da jack kısmında temassızlık oluşmuş o yüzden oynatınca ses geliyor. Yapılacka tek şey jackı kesip yeni bir yak takmak oraya ya da jackı dikkatlice plastik kısmından kesip kopuk yeri lehimleyip tekrar plastik kısmı yapıştırmak.

Ses ve mikrofon kalitesinde fark olur mu?

Ses ve mikrofon kalitesinde fark olur mu?

Eğer lehimlemeyi düzgün yaparsanız bir fark olmaması gerekli. Sadece görüntü bakımından kestiğiniz ve yapıştırdığınız yer biraz kötü gözükebilir, onun haricinde yeni bir jack girişi takacaksanız kaliteli bir jack almanız gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı