Çözüldü Kulaklık jakı yamuldu ve hiç ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pWrist

Decapat
Daha fazla  
Anakart
B450M S2H rev1
Başımdan geçenleri teker teker anlatacağım. Kardeşim PC'den film izliyordu. Kalkarken kulaklığı kafasında unutmuş takılınca da jak yamuşmuş elimle düzeltip taktım ama hiç ses gelmedi işin garip yanı başka birr kulaklık takayım dedim yine ses gelmedi. Belki driverlar eskimiştir dedim Gigabyte'ın sitesinden Realtke'in son yayınlanan driverını bulup indirdim onu kurarkende şu an yüklü olan driverı silip yeniden başlatacağız sonra PC açıldığında driver kendiliğinden yüklenecektir diyordu fakat her yeniden başlatmadan sonra aynı işlemi tekrar yapıyor ve aynı şeyi sölyleyip yeniden başlattırıyor. Bu arada kulaklığı taktığım yer kasanın ön tarafında anakartda değil anakarta da taktım ama yine ses gelmedi her iki kulaklıkta da. Lütfen bilen veya aynı şeyi yaşayan birileri yardımcı olsun sabahtan beri hiçbir şekilde çözemedim.

Çözüm
Jakı yanılan kulaklığı unutabilirsin şu an onu konuşmaya gerek yok, çalışmama sebebi ise ya driver ya da anakarttaki jak girişini de bozdun.

Sürücüyü kurmayı başardım ve sorun düzeldi. Jakı yamulan kulaklığı da tekrar denedim (kasanın önündeki girşte deniyorum). Ses geliyor fakat jak da oynadıkça ses kalitesi güzelleşiyor. Onuda bir elektrikçide yeni jak taktırarak düzelttireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı