Kulaklığın mikrofonuna masaüstü sesleri geliyor

Ted_1283

Hectopat
Merhabalar, ben geçen ay yeni bir kulaklık aldım. Bir sorun yoktu ama son günlerde bir şey fark ettim ki kulaklığın mikrofonu Discord'da konuşurken masaüstündeki tüm sesleri olduğu gibi karşıya iletiyor. Sorun Discord ile alakalı değil, diğer uygulamalarda da aynısı oluyor. Masaüstündeki ses olduğu gibi karşıya gidiyor. Tüm videoları denedim ama hala sorunum devam ediyor. Bunun çözümü nedir?

USB kulaklığa geçmek olabilir bunun çözümü. Ama ses denetim masasını bir kurcalayın. Arkadaşımda aynı sorun vardı bir türlü çözemedik.

Merhabalar, ben geçen ay yeni bir kulaklık aldım. Bir sorun yoktu ama son günlerde bir şey fark ettim ki kulaklığın mikrofonu Discord'da konuşurken masaüstündeki tüm sesleri olduğu gibi karşıya iletiyor. Sorun Discord ile alakalı değil, diğer uygulamalarda da aynısı oluyor. Masaüstündeki ses olduğu gibi karşıya gidiyor. Tüm videoları denedim ama hala sorunum devam ediyor. Bunun çözümü nedir?

Stereo mix açık olabilir mi ve sadece Discord da mı oluyor.

USB kulaklığa geçmek olabilir bunun çözümü. Ama ses denetim masasını bir kurcalayın. Arkadaşımda aynı sorun vardı bir türlü çözemedik.

Bende omegledeyken Discord'da ekran açmıştım Discord'un sesi direk onlara gidiyordu USB'li kulaklık.

Drop Plus kullanıyorum ben. Sesi çok arttırırsam bende de ses sekme sıkıntısı oluyor. O yüzden her şeyin sesi genellikle %5~%15 civarında. Kulaklığın sesi çok olduğu için %5 gibi sesler aşırı anlaşılabilir geliyor. Duyulmama sıkıntısı yok yani. Ama çözümünü bilmek isterim. (Drop Plus'ın 2020 Kasım öncesi üretim ve sonrası üretim diye modelleri var. Ben kasım öncesi kullanıyorum ve ses sekmesi var. Kuzenim kasım sonrası olanı kullanıyor ve ses sekmesi yok)
Oyun sesleri sekmiyor ama galiba. Sadece şarkılar vesaire. Krisp açık olduğu için olabilir.Konuşurken silah sesleri sekiyor mu bir fikrim yok.
1633634325647.png

Yeni konular

Geri
Yukarı