Kulaklığın tek tarafından ses geliyor

MacBethad

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle bilgisayarım eski ve farklı farklı kulaklıkları denedim.
Hepsinde aynı sorun var, ya sağdan ses geliyor ya da soldan.
Ses dengesi eşit, yani parçalarda sorun olduğunu düşünüyorum.
Kulaklığı biraz çıkarır gibi yapınca ses iki taraftan da geliyor ama sadece sol tarafa ses gidiyormuş gibi gözüküyor. Solu ses dengesinden kısınca iki taraftan da ses kesiliyor, sağı kapatınca hiçbirinden ses eksilmiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Ayrıca ses driverini hem eski hem yeni versiyonunda denedim, yani oradan da sorun olmadığını düşünüyorum.
Bilgisayarım 2009'dan kalma kasalı bir bilgisayar. Windows 7 Ultimate, 32 Bit, 2 GB RAM var, 775MB ekran kartı, 2.8GHz Pentium işlemci var, DirectX 11.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, arka tarafında bulunan soketi de deneyin. Normal olarak geliyorsa, ön jak girişi problemli olabilir.

Öncelikle bilgisayarım eski ve farklı farklı kulaklıkları denedim.
Hepsinde aynı sorun var, ya sağdan ses geliyor ya da soldan.
Ses dengesi eşit, yani parçalarda sorun olduğunu düşünüyorum.
Kulaklığı biraz çıkarır gibi yapınca ses iki taraftan da geliyor ama sadece sol tarafa ses gidiyormuş gibi gözüküyor. Solu ses dengesinden kısınca iki taraftan da ses kesiliyor, sağı kapatınca hiçbirinden ses eksilmiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Ayrıca ses driverini hem eski hem yeni versiyonunda denedim, yani oradan da sorun olmadığını düşünüyorum.
Bilgisayarım 2009'dan kalma kasalı bir bilgisayar. Windows 7 Ultimate, 32 Bit, 2 GB RAM var, 775MB ekran kartı, 2.8GHz Pentium işlemci var, DirectX 11.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Düzeltebildiniz mi?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Düzeltebildiniz mi?
Düzeltememiştim, aylarca o şekilde kullanıp en sonunda kendime USB kulak üstü kulaklık alarak sorundan kurtuldum.
İster USB ses kartı alarak, Jak girişiyle kullanmaya devam edebilirsin istersen de kulaklık alıp ileriye dönük donanım elde edebilirsin.
Sorunu başka yaşayan olursa, parasıyla kulaklık almasını tavsiye ederim. Bilgisayarla uğraşmayın, tamir ettirip ekstra masrafa girmeyin.

Geri
Yukarı