Kulaklık alırken nelere dikkat edilmeli?

@meraklı7725 sayın hocam, link burada:

DAC için acele etmeyin. Alın kullanın biraz. 1 hafta kadar falan. Sesine alışın biraz. (İnsan beyni EQ atar gibi uyum sağlıyor)
Dip ses sorunu veya bozulmalar alıyorsanız DAC düşünürsünüz. Beslemesi oldukça kolay bir kulaklık. Anakartınızla sorunsuz kullanabilirsiniz.
Onun dışında ben de bu satıcıdan aldım. Bir arkadaşıma da buradan aldırttım. Sorunsuz ulaştı elimize. İnşallah sizde de bir sorun çıkmayacaktır.

Hocam şu an satın alıyorum umarım ses konusunda beni üzmez. Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum :)

Hocam bütçe ne kadar artırılmalı?

Şuan 1K'ya gelmedik ve daha da çıkabilirim ama çok fazla değil.
2000TL civarına düzgün bir kulaklık bakabilirsiniz ama bu sefer de DAC alamazsınız. Size önerim şu hocam, HD681 alın ve gittiği yere kadar gitsin. Bu arada malzeme kalitesi ve konforu çok iyi değil tekrar uyarıyorum. Ayrıca DAC alana kadar tam performans alamayacağınızdan hemen hayal kırıklığına uğramayın. Ben sizin yerinizde olsam HD681 alıp ömürlük bir DAC almak için (FiiO, Sennheiser, Creative vs. bakılabilir.) para biriktirir ve USB değil de daha gelişmiş bir DAC alırdım. DAC iyi olduktan sonra istediğiniz kulaklığı takın belli bir noktaya kadar tatmin edecektir. DAC'ı yeterince iyi ve ömürlük aldıktan sonra para biriktirerek kulaklık koleksiyonu bile yapabilirsiniz zaten.

@meraklı7725 sayın hocam, link burada:

DAC için acele etmeyin. Alın kullanın biraz. 1 hafta kadar falan. Sesine alışın biraz. (İnsan beyni EQ atar gibi uyum sağlıyor)
Dip ses sorunu veya bozulmalar alıyorsanız DAC düşünürsünüz. Beslemesi oldukça kolay bir kulaklık. Anakartınızla sorunsuz kullanabilirsiniz.
Onun dışında ben de bu satıcıdan aldım. Bir arkadaşıma da buradan aldırttım. Sorunsuz ulaştı elimize. İnşallah sizde de bir sorun çıkmayacaktır.
Benim anakartım yetersiz kalmıştı besleme konusunda ses çok az geliyordu açıkçası. Ayrıca DAC alması sınırları zorlamak ve tatmini artırmak demek. Bence HD681 alıp bekleyip iyi bir para biriktirerek iyi bir DAC alınmalı.

Üç hocamın ortak kararı ile HD681 alınmıştır. Vatana millete hayırlı olsun :)

Herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Hocam şu an satın alıyorum umarım ses konusunda beni üzmez. Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum :)

Hocam bütçe ne kadar artırılmalı?

Şuan 1K'ya gelmedik ve daha da çıkabilirim ama çok fazla değil.
Hocam bu konuda @Merdt ve @EQUARIA arkadaşların verdiği tavsiyeleri dikkate alın. Onların tavsiyesi üzerine hd681 aldım ve sahibinden sitesinden ikinci el creative sound blasterx g1 ses kartı aldım. İkisi yaklaşık 1100 TL'ye geldi. Bu fiyata aldığım ses kalitesini 2000 TL'lik bir kulaklıktan alabileceğimi mümkün görmüyorum. Sahibinden sitesi ikinci el ses kartları ile dolu. Sıfır almak bütçenizi aşıyorsa, ki şu anda sıfır elektronik fiyatları kabul edilecek düzeyde değil maalesef, ikinci el bakmanızı öneririm. Creative markası önerebilim.

Hocam bu konuda @Merdt ve @EQUARIA arkadaşların verdiği tavsiyeleri dikkate alın. Onların tavsiyesi üzerine hd681 aldım ve sahibinden sitesinden ikinci el creative sound blasterx g1 ses kartı aldım. İkisi yaklaşık 1100 TL'ye geldi. Bu fiyata aldığım ses kalitesini 2000 TL'lik bir kulaklıktan alabileceğimi mümkün görmüyorum. Sahibinden sitesi ikinci el ses kartları ile dolu. Sıfır almak bütçenizi aşıyorsa, ki şu anda sıfır elektronik fiyatları kabul edilecek düzeyde değil maalesef, ikinci el bakmanızı öneririm. Creative markası önerebilim.
Bu daha ziyade müzik içim değil mi hocam ben oyun odaklı bir ürün arayışındayım.

Hocam bu konuda tecrübeniz var ise yardımcı olabilir misiniz? İkinci elde çok iyi olduğumu söyleyemem. Ufak bir dolandırıcılık mevzusunun mağdurlaarından biriyim :) Bunu piyasa bilginiz olduğu için size danışıyorum.

Hocam bu konuda tecrübeniz var ise yardımcı olabilir misiniz? İkinci elde çok iyi olduğumu söyleyemem. Ufak bir dolandırıcılık mevzusunun mağdurlaarından biriyim :) Bunu piyasa bilginiz olduğu için size danışıyorum.

Kulaklığı sıfır aldınız diye biliyorum, DAC için de acele etmeyin. İlla alacaksanız da Amazon üzerinden Creative Sound Blaster Play 4 alabilirsiniz. 300 küsür liraya geliyor sıfırı.

Kulaklığı sıfır aldınız diye biliyorum, DAC için de acele etmeyin. İlla alacaksanız da Amazon üzerinden Creative Sound Blaster Play 4 alabilirsiniz. 300 küsür liraya geliyor sıfırı.
Şu an kargoda hocam. Bir hocam DAC alacaksanız sağlam DAC alın demişti, ömürlük. Belki ikinci el pazarından güzel bir DAC alabilirim diye düşünmüştüm.

Geri
Yukarı