Kulaklık Çalışıyor Fakat Mikrofon Görünmüyor

zencipenguen

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir PC topladım fakat şu lanet sorun bir türlü bitmedi. Önce mikrofonu taktım aynen aşşağıdaki gibi varlığı var fakat ses yok. Konuşunca ses gitmiyor. Sonra kulaklık aldım, dedim olur heralde bu sefer. Şimdi de kulaklık çalışıyor ama mikrofon çalışmıyor. Arkadaki Jak girişlerine taktığımda kulaklık çalışıyor fakat Mikrofon yok görünüyor. Öndeki jak girişlerine taktığımda ise tam tersi; mikrofon var kulaklık yok görünüyor. Sorun ne, anlamıyorum :(

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
bu realtekte sene 1998'den beri süre gelen bi bug...

arayüzü silmeyi dene daha sonra ses denetimlerinde kayıt aygıtlarında varsayılan aygıtı değiştir...

hani anlatırlar ya hayalet uzuvlar meselesi, bir uzuvu kesilen bir insan uzuvu artık olmasada onun varlığını hissetmeye devam edermiş... realtekdede bir aygıt takılı olmadığında arayüz o aygıtı null göstermek için hayalet aygıt atıyor... genellikle jak "null" dan varsayılana geçtiğinde null otomatikman devre dışı kalmalı ama arayüz programı bazen null aygıtı devredışı bırakamıyor... bazen ses çipinin güncelleştirmesini yapmadığında bazende ne alaka bilmem ses kartının güncellemesini yapmadığında oluyor... bazende öyle durup dururken...

olmadı win 98 "plus" yükle...
kum saatinin yerine arı gelince daha bi hoş duruyor sessizlik ;)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı