Kulaklık kablosu yırtılıyor

shamil0v

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1.5 sene önce Razer Kraken V3 aldım fakat kabloları aşırı dandik geldi zaman geçtikte kendi etrafında döne döne yırtılmalar başladı. Bantlamaktan artık yoruldum, ana kablolarda zarar yok fakat onları kaplayan madde zarar görmüş durumda ben bu kabloyu kalıcı olarak nasıl sağlamlaştırabilirim? Kimisi plastik bir şey geçirip çakmakla ısıtıyordu fakat güvenemedim. Bildiğiniz bir ürün var mıdır?

Yaklaşık 1.5 sene önce Razer Kraken V3 aldım fakat kabloları aşırı dandik geldi zaman geçtikte kendi etrafında döne döne yırtılmalar başladı. Bantlamaktan artık yoruldum, ana kablolarda zarar yok fakat onları kaplayan madde zarar görmüş durumda ben bu kabloyu kalıcı olarak nasıl sağlamlaştırabilirim? Kimisi plastik bir şey geçirip çakmakla ısıtıyordu fakat güvenemedim. Bildiğiniz bir ürün var mıdır?
Plastik birşey dediğiniz Makaron mu? eğer makaronsa sorununuzu çözebilir.

Makaron kablo olarak geçiyor dediğin şeyler. iş görebilir bunun haricinde temel lehim bilgin varsa cihaza uygun bir tamir kablosu alabilirsin ama bu cihazlar biraz güç istediğinden alacağın kablonun uygun enerjiyi taşıyabileceğinden emin olman gerekir 32ohm ve 50mm sürücülü kulaklığı besleyecek ürün bulman gerekir bu işlerle ilgili tecrüben yoksa tecrübe sahibi bir elektronik teknisyeni veya teknikeri halleder basit bir şey.

Makaron kablo olarak geçiyor dediğin şeyler. iş görebilir bunun haricinde temel lehim bilgin varsa cihaza uygun bir tamir kablosu alabilirsin ama bu cihazlar biraz güç istediğinden alacağın kablonun uygun enerjiyi taşıyabileceğinden emin olman gerekir 32ohm ve 50mm sürücülü kulaklığı besleyecek ürün bulman gerekir bu işlerle ilgili tecrüben yoksa tecrübe sahibi bir elektronik teknisyeni veya teknikeri halleder basit bir şey.
lehim gerektirecek bir zarar yok, asıl kablolalar sağlam duruyor üzerlerindeki yalıtım malzemesi ve en son plastik kablo aşınmış durumda bu yüzden yeniden kaplama tarzı bir şeyle kurtarmak istiyorum.

Yüksek ihtimalle odur. Sorununu çözer ve ucuzdur.
marka öneriniz var mıdır?

lehim gerektirecek bir zarar yok, asıl kablolalar sağlam duruyor üzerlerindeki yalıtım malzemesi ve en son plastik kablo aşınmış durumda bu yüzden yeniden kaplama tarzı bir şeyle kurtarmak istiyorum.

Reçineler var elektronik devre reçineleri olarak geçiyor onlardan kullanabilirsin.

Kafaya takıyorsan diye dedim lehim işi.
Bazen kulaklık buluyorum ama kablosu kötü oluyor örneğin bunlara kablo yükseltmesi yapıyorum genelde OFC kablolar veya bakır gümüş alaşımlı kablolar tercih ediyorum.

Plastik birşey dediğiniz Makaron mu? eğer makaronsa sorununuzu çözebilir.
Makaron çok fazla sertleştirir.

Ben bunu kullanıyorum. Biraz daha farklı buna benzeri var ama o çok zor sarılıyor kabloya. Bu daha iri model daha koruyucu ve rahat sarılıyor kabloya. Bitiş kısımlarına da ban atarsan sıkınca mis gibi olur. Gereğinden fazla sıkı veya gevşek sarma yeter.

Yani aklımda şuan marka yok ve bu ürün içinde "marka" dediğimiz olay pekte önemli değil.@KafadanKontak gayette güzel ve ucuz bir şekilde sorunu çözer.

Yani aklımda şuan marka yok ve bu ürün içinde "marka" dediğimiz olay pekte önemli değil.@KafadanKontak gayette güzel ve ucuz bir şekilde sorunu çözer.
Ben bunu eşe dosta alıyorum pahalı Apple kablolarına falan sarıyorum. Hediye maksatlı. Çok hoşlarına gidiyor renklileri falan. Mesela 2 metre TYPE-c kablom yerdedir hep halıda. Üstünden kaç defa sandalyemin tekerleğiyle geçtim. Ona rağmen sapasağlam.

Aynı markanı şuna benzer modelinden uzak dur ama. Beni çok uğraştırıyor sararken. Tam bir işkence.

1699346365620.png

Geri
Yukarı