Aynadaki gibi miyiz fotoğraftaki gibi mi?

cioxxa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
türk genci
Aynadaki gibi miyiz fotoğraftaki gibi mi? Ben aynada kendimi yakışıklı buluyorum yalan yok ama fotoğraflarda biraz çirkin görünüyorum. Mesela arkadaşım fotoğrafımı çekince gayet iyisin diyor ama ben öyle görmüyorum kendimi. Ben arkadaşın fotoğrafını çekince aynı tepkiyi o da veriyor. Eğer ben aynadaki görüntüme alıştıysam baka baka çevremdeki insanlarda alışmıştır herhalde gerçek yüzüme. Yani ben kendimi fotoğraflarda çirkin bulurken aslında insanlar beni çekici mi buluyor? Aslında ben aynadaki görüntümden daha mı iyiyim sadece gözlerim alışkın olmadığı için mi böyle hissediyorum anlamıyorum kafam çok karışık sizin fikirlerin nelerdir? (beni yanlış anlamayın)

Aynı şey ses için de geçerli, sesini hep belirli açıdan duyduğun için kayıtlarda tuhaf gelir. Görüntün de aynı şekil, kendini farklı açılardan göremediğin için yabancı biri gibi görürsün ve kabullenemezsin. Normal yani, çok sık yaşıyorum bunu.

Kamera lensleri yüzü çok değiştirebiliyor. Ayrıca çekilen açıya göre yüz büyük de görünebiliyor. Ayna daha doğrudur.

Bu yoruma inanmak istiyorum... İnşallah öyledir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüzün simetrik ise bu geçerli.

Yüzüm bir chico francisco gibi değil ama giderimiz var çok şükür. 2 gün önce şu yüz puanlayan siteye girdim 8.2 puan verdi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ve diamond kafa olduğumu falan söyledi eğer gerçek söylüyorsa gayet iyiyim herhalde. kafam hala karışık

Aynadaki gibi miyiz fotoğraftaki gibi mi? Ben aynada kendimi yakışıklı buluyorum yalan yok ama fotoğraflarda biraz çirkin görünüyorum. Mesela arkadaşım fotoğrafımı çekince gayet iyisin diyor ama ben öyle görmüyorum kendimi. Ben arkadaşın fotoğrafını çekince aynı tepkiyi o da veriyor. Eğer ben aynadaki görüntüme alıştıysam baka baka çevremdeki insanlarda alışmıştır herhalde gerçek yüzüme. Yani ben kendimi fotoğraflarda çirkin bulurken aslında insanlar beni çekici mi buluyor? Aslında ben aynadaki görüntümden daha mı iyiyim sadece gözlerim alışkın olmadığı için mi böyle hissediyorum anlamıyorum kafam çok karışık sizin fikirlerin nelerdir? (beni yanlış anlamayın)

Aynadan aynaya da değişiyor, bazı aynalar uzun ince gösterirken bazısı daha toplu gösteriyor. Telefon kamerası da değişken olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soru çok spesifikmiş gibi cevaplar gelmesine şaşırdım. Kamera ayarlarında önizlemedeki gibi kaydet ayarı açıksa kapatın kapalıysa açın ve işte karşınızda yakışıklı siz :D.

Geri
Yukarı