Kulaklık ve mikrofonda hışırtı problemi

BLueViper

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat okur, yazarları;

Sorunum kısa ve öz jak girişine kulaklık veya hoparlör takınca sss sesi sürekli geliyor ve bir zaman sonra kesiliyor veya ses sorununu düzelttiğim zaman mikrofonu takınca mikrofon aşırı derecede hışırtı yapmaktadır.
Bu durumu nasıl çözebilirim?

Jak girişlerinde problem olabilir. Farklı PC'lere taktığınız zaman bu sorunları yaşamıyorsanız notebook'un ses yazılımını indirin. Gürültü önleyici bir takım özellikler olmalı.

Bu sorunu bende yaşamıştım. Ayar yapmadığınzdan kaynaklanıyor. Şimdi Realtek HD Audio Yöneticisine. Tıklayın orada '' Gürültü Tutma '' Diye seçenek var ona basın. Sorun çozulcektir. Eğer olmadıysa Mikrafon basını 0 yapınız.

Cevaplarınız için teşekkürler ama dediğim olayda tamamen bilgisayar sesi gidiyor hışırtı sürekli devam ediyor. Bilgisayardaki sesleri duyamıyorum.

Cevaplarınız için teşekkürler ama dediğim olayda tamamen bilgisayar sesi gidiyor hışırtı sürekli devam ediyor. Bilgisayardaki sesleri duyamıyorum.
Dostum. Böyle cızırtı gibi diğilmi ? rahatsız ediyor. Dediğim gibi mikrafon basını düşürünüz. Düzelcektir. Eğer yapmayı bilmiyorsanız. Youtube'a Mikrafon basını düşürme falan yazınız.

Hemen deneyip cevabı yazıyorum. ilginiz için ayrıca teşekkür ederim. Bas düşürmeyi daha önceden çok yaptığım için biliyorum.

Şuanda bası 0 a indirdiğimde herhangi bir ses gelmiyor çok ufak bir zzz sesi mevcut. Bası açtığım zamanda arkaplandan kısık bir şekilde sesim geliyor yüksek ses ile zzz sesi mevcut oluyor.

Hemen deneyip cevabı yazıyorum. ilginiz için ayrıca teşekkür ederim. Bas düşürmeyi daha önceden çok yaptığım için biliyorum.

Şuanda bası 0 a indirdiğimde herhangi bir ses gelmiyor çok ufak bir zzz sesi mevcut. Bası açtığım zamanda arkaplandan kısık bir şekilde sesim geliyor yüksek ses ile zzz sesi mevcut oluyor.
Realtek Yönetici'yi açınız. Mikrafon bölümüne geliniz orada '' Gürültü Tutma '' seçeneği var. Ona basınız sorun çozulcektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı