Kulaklıkta İade Oluyor mu?

Kulak üstü kulaklıklarda zaten satıcı açısından da istenilmeyen bir durum yok, gerçi bahane edip yine iade almayanlar oluyor. Kulak içi kulaklıklarda ise zannedildiği gibi kulağına koyduğunda iadesinin geçersiz olması gibi bir durum yok. Sen bir tüketici olarak elbette kulağına takacaksın onu ve orta kulağı korumak amaçlı vücudun otomatik olarak salgıladığı bir sıvıdır kulak kiri. Kaldı ki silikonlar temizleyenemeyen malzemeler değil. Bu mantıkla satın alınan bir telefona, tuvaletten çıktıktan sonra hijyenik olmayan elleriyle dokunan bir müşteri de telefonu iade edemez.

Sennheiser bile paketi açılmış ürünler kapsamına girdiği için iadesi mümkün değil gibi bilgilendirmeler koymuş ancak tüketici hakem heyetine gittiğinizde neyin ne olduğunu gösterirsiniz merak etmeyin :)

Yapmanız gereken bir ürün almadan önce mümkünse denemek, değilse çok iyi araştırmak; her ikisi de mümkün değilse olumsuzluk yaşamak durumunda THH'ye başvurmak. İade ederken silikonu söküp musluğun altına tutsan ve "Hiç kullanmadım" şeklinde tatlı bir yalan söyleyen satıcı ile de gereksiz muhabbete girmemiş olursun. Girersen de vakit kaybedersin ama hakkını alırsın.
Kutusu açılmış kulaklıklarda olmuyor diye forumun birinde okumuştum. Araştırayım hocam. Şu an iade durumum yok , bilgi amaçlı öğreneyim dedim. Teşekkür ederim.

14 günü geçirmeden alışveriş yaptığın site üzerinden iade işlemi başlatıp ekran görüntüsünü alıyorsun.
İade butonu ile birlikte anlaşmalı kargo için numara veriliyor mu bilmiyorum o sitede. İade için kargo numarası verilirse anlaşmalı şubeden postalıyorsun ve kargo takip numarasını not alıyorsun. Gittikten sonra da sorgulama ekranının ekran görüntüsünü kenara çekiyorsun.

İade butonunun çalışmaması gibi durumlarda mail aracılığı ile bilgilendirip akabinde telefon ile müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Yeter ki başvurmuş olun 14 gün içerisinde. Gönderme zorunluluğunuz için değil bu süre, başvuru süresi için.

Ürünü yollamadan önce tüm içeriği ve kutusu eksiksiz ve sorunsuz olsun. Buna özen göster. Kabul etmezlerse yukarıda not al dediğim ekler ile bu rehberden yararlanarak hakkını kolayca alabilirsin.

Eyvallah çok sağol. İlk defa bir ürünü iade ediyorum o yüzden pek bilmiyorum. Böyle bir şey hayatımda görmedim indirimde 170TL ye kulaklık alıyoruz sorunlarla boğuşuyoruz 😃

Peki garantisini falan kutunun içine attın mı sen? Direk kutuyu kulaklıkla mı yolladın? Yani faturayı da Gmail'den yolladılar fatura da yok o yüzden sordum garanti kağıdı ufacık. İçine atayım mı?

İncehesap ve zoccoshop sorun çıkarmıyor kulaklık iadelerinde. Ama kutudan çıkan tüm parçaların köpük vb. her şeyin tam olması lazım. Fakat arkadaşım yakın zamanda kulaklığın 2 tarafında olan naylonları çıkarıp buruşturmuş öyle yollamış onu da nasıl kabul ettiler bilmiyorum, yeni alıcısına naylonsuz gidecek herhalde.

Son düzenleme:
Kutusu açılmış kulaklıklarda olmuyor diye forumun birinde okumuştum. Araştırayım hocam. Şu an iade durumum yok , bilgi amaçlı öğreneyim dedim. Teşekkür ederim.
Arkadaşlar yok öyle şeyler :) Kutuyu açarsan iade olmaz gibi kuralları satıcılar koyar. "Öyle olmuyormuş veya böyle olmuyormuş" diyen kişiler yalnızca satıcının dilinden çıkanı size yansıtıyorlar. Biz tüketici haklarından bahsediyoruz. Bilinçsiz tüketici kanıyor bu sözlere ne yazık ki. Satıcıyı mağaza masrafına sokmuyorum, depo - çalışan - yemek - sigorta ve bin bir türlü eziyete sokmuyorum, internetten girip kolayca siparişimi veriyorum. Elbette denemeye hakkım olacak.

2000TL değerinde kulaklığı sırf beğenmediğim için iade etmiş insanım. Yeter ki vicdan azabı çekmeyeceğiniz kadar temiz kullanın ve geri yollayın.

14 günü geçirmeden alışveriş yaptığın site üzerinden iade işlemi başlatıp ekran görüntüsünü alıyorsun.
İade butonu ile birlikte anlaşmalı kargo için numara veriliyor mu bilmiyorum o sitede. İade için kargo numarası verilirse anlaşmalı şubeden postalıyorsun ve kargo takip numarasını not alıyorsun. Gittikten sonra da sorgulama ekranının ekran görüntüsünü kenara çekiyorsun.

İade butonunun çalışmaması gibi durumlarda mail aracılığı ile bilgilendirip akabinde telefon ile müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Yeter ki başvurmuş olun 14 gün içerisinde. Gönderme zorunluluğunuz için değil bu süre, başvuru süresi için.

Ürünü yollamadan önce tüm içeriği ve kutusu eksiksiz ve sorunsuz olsun. Buna özen göster. Kabul etmezlerse yukarıda not al dediğim ekler ile bu rehberden yararlanarak hakkını kolayca alabilirsin.
Çok sağolun hocam.
İncehesap ve zoccoshop sorun çıkarmıyor kulaklık iadelerinde. Ama kutudan çıkan tüm parçaların köpük vb. her şeyin tam olması lazım. Fakat arkadaşım yakın zamanda kulaklığın 2 tarafında olan naylonları çıkarıp buruşturmuş öyle yollamış onu da nasıl kabul ettiler bilmiyorum, yeni alıcısına naylonsuz gidecek herhalde.
Açılmış ürünü sıfır diye satıyorlar mı?

Bakın arkadaşlar buraya da detayları ekleyelim, sonradan arayanlar net bir bilgi edinsin.

124- Mesafeli sözleşmelerde cayma hakkı hangi hallerde kullanılamaz? Cayma hakkı kullanılamayan başlıca mal ve hizmet örnekleri; a) Fiyatı piyasadaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan altın, mücevherat gibi mallar, b) Çocuğunuzun resminin baskı yapıldığı tişört gibi özel istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan mallar, c) Çiçek, yaş pasta gibi çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi çabuk geçebilecek mallar, d) İç çamaşırı, küpe gibi iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar mallar (ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması kaydıyla), e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması kaydıyla; CD, DVD gibi dijital içerikli mallar ile toner, kartuş gibi bilgisayar sarf malzemeleri ve kitap f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar, g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, otel rezervasyonu gibi konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve nişan, düğün organizasyonu gibi eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler, ğ) Uzaktan eğitim gibi elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler, h) Bilgisayarınıza veya telefonunuza indirdiğiniz müzik, film, programlar gibi tarafınıza anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerdir.

Bu maddelerde kulaklık veya hijyen ile alakalı bir durumdan bahsedilmiyor. Kulaklık kutuları kapalı ambalaj ile gelmez ancak satıcılar kafasına göre ilgili maddeleri sitelerine koyup kullanıcıyı caydırıyor.
Hijyen dediğiniz kelime cinsel ürünler ve küpe gibi insan etinden geçen, enfeksiyona davetiye çıkarabilecek bir takım durumlarda hak talep etmenize mani olacak maddeleri içeriyor yalnızca.

Zaten kulak üstü ve kulak içi kulaklığı kafandaki kepekler dökülmüş veya kulağındaki kirler üzerinde kalmış şekilde iade etmeye kalkarsan kabul etmeme imkanları var.
Aynı şekilde aldığın herhangi bir ürünü pis şekilde geri yollarsan kabul etmeme imkanları var.
Siz ürünü 14 günlük deneme süresince temiz şekilde kullanacaksınız. İade edip etmeyeceğiniz ilk gün belli olur zaten büyük oranda, 14 günlük süre bir problem ile karşılaşıp karşılaşmayacağınızı anlamak için geçerli olan süre. Yoksa sizi tatmin edip etmeyeceğini anlamak 1 saat sürer en fazla.

Baktın ki tatmin etmiyor temiz şekilde geri yolla, hiçbir Allah'ın kulu iadene engel olamaz. Deneyimle sabittir.

Bakın arkadaşlar buraya da detayları ekleyelim, sonradan arayanlar net bir bilgi edinsin.

Bu maddelerde kulaklık veya hijyen ile alakalı bir durumdan bahsedilmiyor. Kulaklık kutuları kapalı ambalaj ile gelmez ancak satıcılar kafasına göre ilgili maddeleri sitelerine koyup kullanıcıyı caydırıyor.
Hijyen dediğiniz kelime cinsel ürünler ve küpe gibi insan etinden geçen, enfeksiyona davetiye çıkarabilecek bir takım durumlarda hak talep etmenize mani olacak maddeleri içeriyor yalnızca.

Zaten kulak üstü ve kulak içi kulaklığı kafandaki kepekler dökülmüş veya kulağındaki kirler üzerinde kalmış şekilde iade etmeye kalkarsan kabul etmeme imkanları var.
Aynı şekilde aldığın herhangi bir ürünü pis şekilde geri yollarsan kabul etmeme imkanları var.
Siz ürünü 14 günlük deneme süresince temiz şekilde kullanacaksınız. İade edip etmeyeceğiniz ilk gün belli olur zaten büyük oranda, 14 günlük süre bir problem ile karşılaşıp karşılaşmayacağınızı anlamak için geçerli olan süre. Yoksa sizi tatmin edip etmeyeceğini anlamak 1 saat sürer en fazla.

Baktın ki tatmin etmiyor temiz şekilde geri yolla, hiçbir Allah'ın kulu iadene engel olamaz. Deneyimle sabittir.
Bence de iade olması lazım ama İtopya yapmıyor sanırım. Satış sözleşmelerinde kulaklıklarda iade almıyoruz gibi bir şey varsa iade olmaz mı sizce yoksa thh kanunu geçerli olur mu?

Satıcılar hiçbir zaman ürün iadesi yapmak istemez ancak bilinçli ve dürüst satıcılar; kullanıcı iyi niyetli olduğu sürece hiçbir zaman müşteriyi üzmezler. Fakat Türkiye'de kimse hakkını aramayı bilmediği için dürüst bildiğimiz satıcı bile iadeden gelen ürünü kabul etmemek için 40 takla atıyor.

Sözleşmede öyle bir madde yazamaz; bu hijyen veya ambalaj konuları istismar etmeye çok açık maddeler. Kim ne tarafa çekerse o tarafa götürmeye çalışıyor ancak mantık birdir.

Kısacası elbette iade olabilir yeter ki iyi niyetli bir insan olarak ürünü tertemiz yollayın. Kulak üstü ise pedlerin içine üfleyip, kulak içi ise silikonları çıkarıp temizleyip gönderebilirsiniz. Bu süreçte fotoğraflar ile kanıt toplarsanız olası bir mağduriyet durumunda THH'ye daha iyi anlatırsınız iyi niyetli biri olduğunuzu.

Satıcılar hiçbir zaman ürün iadesi yapmak istemez ancak bilinçli ve dürüst satıcılar; kullanıcı iyi niyetli olduğu sürece hiçbir zaman müşteriyi üzmezler. Fakat Türkiye'de kimse hakkını aramayı bilmediği için dürüst bildiğimiz satıcı bile iadeden gelen ürünü kabul etmemek için 40 takla atıyor.

Sözleşmede öyle bir madde yazamaz; bu hijyen veya ambalaj konuları istismar etmeye çok açık maddeler. Kim ne tarafa çekerse o tarafa götürmeye çalışıyor ancak mantık birdir.

Kısacası elbette iade olabilir yeter ki iyi niyetli bir insan olarak ürünü tertemiz yollayın. Kulak üstü ise pedlerin içine üfleyip, kulak içi ise silikonları çıkarıp temizleyip gönderebilirsiniz. Bu süreçte fotoğraflar ile kanıt toplarsanız olası bir mağduriyet durumunda THH'ye daha iyi anlatırsınız iyi niyetli biri olduğunuzu.
Tamam hocam. Çok sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı