Kulaklıkta İade Oluyor mu?

thelordof

Kilopat
Daha fazla  
İnternet üzerinden oyuncu kulaklığı alımında iade oluyor mu? Kutusu açılmışsa iade oluyor mu? Kimi oluyor kimi olmuyor diye gördüm de. İtopya da durumlar nasıl?

Sitenin tutumuna görev degişir. Hocam ben İncehesap'tan aldıgım kulaklıgımı iade etmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sitenin tutumuna göre değişmez, tüketici yasaları nettir. İnternet üzerinden aldıysan iade edebilirsin; yalnızca ürüne, kutusuna ve içeriğine hiçbir zarar gelmemeli.

Yanlış Bilgilendirme
Sitenin tutumuna göre değişmez, tüketici yasaları nettir. İnternet üzerinden aldıysan iade edebilirsin; yalnızca ürüne, kutusuna ve içeriğine hiçbir zarar gelmemeli.
Yasalar nettir fakat ben 2 adet kulaklıgı da iade edebildim. Bu da sitenin tutumuna, inisiyatifine kalmıs.
Yasalar internet üzerinde de gidip aldıgınızda da aynıdır. Bu hijyen kurallarına aykırı oluyor. Normalde hiçbir türlü iade edilemez

Kulak üstü kulaklıklarda zaten satıcı açısından da istenilmeyen bir durum yok, gerçi bahane edip yine iade almayanlar oluyor. Kulak içi kulaklıklarda ise zannedildiği gibi kulağına koyduğunda iadesinin geçersiz olması gibi bir durum yok. Sen bir tüketici olarak elbette kulağına takacaksın onu ve orta kulağı korumak amaçlı vücudun otomatik olarak salgıladığı bir sıvıdır kulak kiri. Kaldı ki silikonlar temizleyenemeyen malzemeler değil. Bu mantıkla satın alınan bir telefona, tuvaletten çıktıktan sonra hijyenik olmayan elleriyle dokunan bir müşteri de telefonu iade edemez.

Sennheiser bile paketi açılmış ürünler kapsamına girdiği için iadesi mümkün değil gibi bilgilendirmeler koymuş ancak tüketici hakem heyetine gittiğinizde neyin ne olduğunu gösterirsiniz merak etmeyin :)

Yapmanız gereken bir ürün almadan önce mümkünse denemek, değilse çok iyi araştırmak; her ikisi de mümkün değilse olumsuzluk yaşamak durumunda THH'ye başvurmak. İade ederken silikonu söküp musluğun altına tutsan ve "Hiç kullanmadım" şeklinde tatlı bir yalan söyleyen satıcı ile de gereksiz muhabbete girmemiş olursun. Girersen de vakit kaybedersin ama hakkını alırsın.

Son düzenleme:
@BilgisayarKurdu Dostum bu iade işlerinden anlıyorsun sanırım. Dün elime ulaşan James Donkey 712 kulaklığı iade edeceğim İncehesap ürünü. Kısaca izleyeceğim yolu söyler misin 1-2 cümlede. Önce siteden talep oluşturup sonra mı kargo şubesine gideceğim? Nasıl olacak 😀

@BilgisayarKurdu Dostum bu iade işlerinden anlıyorsun sanırım. Dün elime ulaşan James Donkey 712 kulaklığı iade edeceğim İncehesap ürünü. Kısaca izleyeceğim yolu söyler misin 1-2 cümlede. Önce siteden talep oluşturup sonra mı kargo şubesine gideceğim? Nasıl olacak 😀
Hocam aynen dediğiniz gibi olacak. Bende zamanında İncehesap üzerinden James Donkey 710 alıp iade etmiştim. Bir sorun çıkarmıyorlar. Siteden iade talebi oluşturup, verdikleri kodla kargo şubesine ürünü teslim etmeniz yeterli.

Geri
Yukarı