Kulaklıkta İade Oluyor mu?

Sonuçlanabilir. Benimki de öyleydi değişim yaptılar bir üst modelini yolladılar.

Hocam İncehesap'tan kafa üstü kulaklık iade edeceğim ama kulaklığı saran poşet biraz yırtıldı sıkıntı çıkar mı iade almazlarsa THH'ye başvurmadan çözebilir miyim?

Yasalar nettir fakat ben 2 adet kulaklıgı da iade edebildim. Bu da sitenin tutumuna, inisiyatifine kalmıs.
Yasalar internet üzerinde de gidip aldıgınızda da aynıdır. Bu hijyen kurallarına aykırı oluyor. Normalde hiçbir türlü iade edilemez
Hangi yasa üstad? Benim bildiğim tek bir yasa var o da TKHK. Orada da aynen şu şekilde yazmaktadır, açık ve nettir:
"Mesafeli sözleşmeler
MADDE 48- ....... (4) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart
ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair
bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya
sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür.
Tüketici, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını
kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir. Her hâlükârda bu süre cayma süresinin
bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer. Tüketici, cayma hakkı süresi içinde malın mutat
kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir."

Hortlatıyorum kusura bakmayın BlackShark v2X kulaklık almayı düşünüyorum ses kartından dolayı kulaklık düzgün çalışmayabilir gibisinden sorunlar görüyorum benim anakartda pek bir bilgi verilmemiş ses kartıyla ilgili. Kulaklığı alıp bozulma olup olmadığını denesem. Eğer bir bozulma olursa iade etsem kabul edeğilir mi?

Hortlatıyorum kusura bakmayın BlackShark v2X kulaklık almayı düşünüyorum ses kartından dolayı kulaklık düzgün çalışmayabilir gibisinden sorunlar görüyorum benim anakartda pek bir bilgi verilmemiş ses kartıyla ilgili. Kulaklığı alıp bozulma olup olmadığını denesem. Eğer bir bozulma olursa iade etsem kabul edeğilir mi?

Amazon harici almıyor.

Birkaç gün önce vatan bilgisayardan arctis nova 7 kulak üstü kulaklık aldım. İade için aradığımda vs wapp üzerinden yazdığımda iade alamayacaklarını söylediler ve ben de cayma hakkımı kullanarak iade koduyla beraber ürünü göndereceğimi söyledim. Ürün size tekrar geri döner dediler. Ürünün bana dönmesi durumunda kargodan ürünü alarak mı yoksa ürünü hiç almadan mı THH'ye başvurmalıyım?

Birkaç gün önce Vatan Bilgisayar'dan Arctis Nova 7 kulak üstü kulaklık aldım. İade için aradığımda vs wapp üzerinden yazdığımda iade alamayacaklarını söylediler ve ben de cayma hakkımı kullanarak iade koduyla beraber ürünü göndereceğimi söyledim. Ürün size tekrar geri döner dediler. Ürünün bana dönmesi durumunda kargodan ürünü alarak mı yoksa ürünü hiç almadan mı THH'ye başvurmalıyım?

İnternet sayfasından alındıysa iade almak zorunda mağazan aldıysa iade edemezsin internetten aldıysan kapıda ürünü alma THH'ye başvur.

Yeni konular

Geri
Yukarı