Kulaklıkta ses sağdan geliyor

Enes_1311

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam bir problem yoktu. Bu sabah bilgisayarı açtığımda kulaklık sağ taraftan ses az geliyor. Denge ayarını bu şekilde yaptığımda sesler dengeleniyor ama bilgisayar sesi çok az oluyor. Realtek driverını en baştan kurdum ama sorun düzelmedi. Kulaklığı başka bir bilgisayarda da denedim ve gayet düzgün çalışıyor. Bu arada laptop kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 1657041831540.png
    1657041831540.png
    3 KB · Görüntüleme: 35
Dün akşam bir problem yoktu. Bu sabah bilgisayarı açtığımda kulaklık sağ taraftan ses az geliyor. Denge ayarını bu şekilde yaptığımda sesler dengeleniyor ama bilgisayar sesi çok az oluyor. Realtek driverını en baştan kurdum ama sorun düzelmedi. Kulaklığı başka bir bilgisayarda da denedim ve gayet düzgün çalışıyor. Bu arada laptop kullanıyorum.
Jak girişi bozulmuş olabilir.

Jak girişi bozulmuş olabilir.

Darbe almadan kendi kendine bozulacağını sanmıyorum. Hem kulaklık ses alıyor ama sağ tarafa az veriyor.

Ses denge ayarı yapınca çözülüyor ama sesi çok az alıyorum iki tarafta da. Bu sesi arttirmanin yolu var mıdır?

Son düzenleme:
Aynı sorun bana da oldu, ben de başta ana kartta sorun olduğunu sanmıştım fakat bilgisayarcıya götürdüğümde adam kulaklık ve mikrofon ayarlarının tamamen değişik olduğunu söyledi ve yapmıştı. Bence ya kaliteli bir bilgisayarcıya götürün ya da format atın ayarlarınız sıfırlansın, ilk önce format atıp sorunun ana kartta olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı