Rehber Kulaklıkta tam performans ve müzik için kaliteli EQ

Soyledigin seyler o kadar anlamsiz geliyor ki inan yazacak cevap dahi bulamiyorum. Mukemmel rehber olmus eline saglik diyeyim ve yavasca uzaklasayim en iyisi.

Sadece insanlara faydam dokunsun diye atıyorum. Ne zaman takip ettiysem sesten müzdarip çok insan vardı, bahsettiğim ayarları denemenizi tavsiye ediyorum bir deneyin beğenmezseniz eski ayarlarınıza dönersiniz.

Söylemek istemiyorum ama EQ ne yazık ki ses kasmak için tasarlanmış bir şey değil, ama müziklerde çok güzel orasına katılıyorum. Zaten oradaki ayardada bahsetmişim kendi kullandığım EQ ayarı diye kendi zevkinize görede ayarlayabilirsiniz demişim :) ve bu EQ aynı zamanda her müziğede gitmeyebilir. Zaten çok uğraşmadımda eqyu ayarlarken benim için o ayar beni memnun etti, ben dinlediğim müziği atmıştım, o müzik için ayarladım eqyu kendime göre başkalarının hoşuna gitmezse değiştirebilirler ya da kulaklığın kendi doğal sesiyle dinleyebilirler. Bahsettiğim sesi alsaydınız o saçma yazılımlara yanaşmazdınız ama dediğim ayarı yapanlar memnunlar şu an, kulaklıktan iyi ses almak için açtığım bir konu O, bu durumdan muzdarip çok insan var bazıları gerçekten ses kastığını sanıyor ama yok öyle bir şey.

Bahsettiğim sesi almadığınız için öyle diyorsunuz ama arkadaşlardan bazıları çok memnundular kafalarına göre memnun olmayacaklarına göre :), ilk öncelikle sen kasanın arkasına takarsan o kulaklığı sesleri boğacaksın ve ses seviyeside aynı zamanda düşecek ama biz temiz ses almanın peşindeyiz ve kalitede aynı şekilde, ön girişte bu durum çok daha iyi arkaya taktığın zaman kulaklığı seçmiyorsun aslında seçtirdiği şey hoparlör türü :) ön giriş ise kulaklık. Ben fxsound zorla kullanın dememişim iyi bir yazılım dedim tavsiye ettim kullanma zorunluluğu yok, EQ ayarını kendime göre yaptım bu doğru ama belki başkaları da memnun kalırlar diye düşündüm ama orada belirtmişimde kendi zevkinize görede ayarlayabilirsiniz diye. Windows ses seviyesi neden 50 demişsin bunun bir kesinliği yok ama sesteki en iyi verimi alabilmek için bir denge kurdum diyelim :) geriye kalanı oyun içinden ayarlıyorum sesi. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Ayarları doğru yaparsan emin ol memnun kalırsın peace apo kullanmak istiyorsan onu da kullanabilirsin ama ses kasmak için eqnun hiçbirini önermiyorum zaten oyuna geçince fxsounddan çıkış yapıyorum yoksa kulaklığıda seçtirmiyor.
EQ'nün nerdeyse her şeyle alakası var da neyse hocam. Bu tartışmanın içine girersem hayatta çıkamam. Tek merak ettiğim elinizde hangi kulaklık/kulaklıklar ve ses kartı/kartları var acaba?

Şu EQ'yü deneyebilir misin? Bakalım beğenecek misiniz? Kablolu olan model için preset EQ.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240328_223617_Poweramp.png
    Screenshot_20240328_223617_Poweramp.png
    140,5 KB · Görüntüleme: 21
Şu EQ'yü deneyebilir misin? Bakalım beğenecek misiniz? Kablolu olan model için preset EQ.

Rakam olarak kaç oluyor benimkinde 12ye kadar ama sizinkinde yazmıyor ona yakın bir şey yapmaya çalıştım deniyorum.

Biraz daha iyi oldu hocam şu an sesler daha iyi :)

@fasalisso verdiğin EQ ayarı yetersiz. 0, 0, 0, 0 yazmışsın. Ben buradan tizler komple kapalı olarak algılarım.

EQ ile çok uğraşmadım açıkçası sesler bass ağırlıklıydı.

Önceki açılan konuyu yazdığımda çıkmıyordu silindi diye biliyordum ama silinmemiş onu da buraya ekliyorum kulaklık yazısı kaybolduğunda arkadaş sürücü güncellemesi ile düzeltmişti.

Son düzenleme:
Rakam olarak kaç oluyor benimkinde 12ye kadar ama sizinkinde yazmıyor ona yakın bir şey yapmaya çalıştım deniyorum.

Biraz daha iyi oldu hocam şu an sesler daha iyi :)

EQ ile çok uğraşmadım açıkçası sesler bass ağırlıklıydı.

Önceki açılan konuyu yazdığımda çıkmıyordu silindi diye biliyordum ama silinmemiş onu da buraya ekliyorum kulaklık yazısı kaybolduğunda arkadaş sürücü güncellemesi ile düzeltmişti.
Khz'lerin altında tam değeri yazıyor.

Geri
Yukarı